Aktualności

PK Engelberg: Leitner na czele konkursu, Pilch dziewiąty

Trwa drugi konkurs PK w Engelbergu. Liderem po pierwszej serii jest Clemens Leitner z Austrii (136 m). Najlepszym z Polaków jest Tomasz Pilch, który zajmuje 9. miejsce ze stratą do prowadzącego 5,2 pkt.

Leitner liderem, Pilch w „dziesiątce”

Po zwycięstwo w ostatnim konkursie w Engelbergu zmierza Clemens Leitner. Zwycięzca przedpołudniowej serii próbnej tym razem poszybował na 136. metr. Austriak prowadzi z przewagą 1,4 pkt. nad Mariusem Lindvikiem z Norwegii (137,5 m).

Trzeci jest kolejny z norweskich skoczków – Joachim Hauer (136 m). Na czwartym miejscu sklasyfikowanych jest dwóch zawodników: Bor Pavlovcic (129,5 m) oraz Ulrich Wohlgennant (132,5 m).

Tomasz Pilch (nr 72) zajmuje dziewiąte miejsce po skoku na odległość 129,5 m. Strata Polaka do lidera konkursu wynosi 5,2 pkt.

Trzech biało-czerwonych z punktami

Punkty w drugim konkursie w Engelbergu zdobędzie komplet Polaków.

Skok Przemysława Kantyki (nr 32) zmierzony został na odległość 124,5 m. Reprezentant Polski borykał się z trudnymi warunkami atmosferycznymi, bowiem wiatr wiał z prędkością -0,89 m/s (+11,2 pkt.). Podopieczny Macieja Maciusiaka jest dwudziesty szósty.

Klemens Murańka (nr 47) doleciał do punktu konstrukcyjnego, który usytuowany jest na 125. metrze. Polak ukończył konkurs na 34. lokacie.

Kolejny z biało-czerwonych, Paweł Wąsek, osiągnął 122,5 m. Juniora nie zobaczymy w punktowanej drugiej serii konkursowej, bo sklasyfikowany został na 37. miejscu.

W pięknym stylu na 131. metr poszybował Aleksander Zniszczoł (nr 51). Polak jest osiemnasty.

Pełne wyniki I serii konkursowej znajdziecie TUTAJ.


  • Źródło: informacja własna / FIS
  • Foto: PZN

O autorze

Paulina Kukurenda