TCS Oberstdorf: Markus Eisenbichler wygrywa serię próbną

Markus Eisenbichler okazał się zwycięzcą serii próbnej przed pierwszym konkursem 66. Turnieju Czterech Skoczni. Na drugim miejscu uplasował się Timi Zajc, a wirtualne podium uzupełnił Richard Freitag.

Pierwsza dziesiątka

Tuż za najlepszą trójką wylądował Johann Andre Forfang ze skokiem na odległość 124 m. Piąty był Gregor Schlierenzauer, a szósty Piotr Żyła. Siódma lokata przypadła Ryoyu Kobayashi ex aequo z Andreasem Wellingerem. Dziewiąty był Junshiro Kobayashi. Czołową dziesiątkę uzupełnił Kamil Stoch.

Miejsca Polaków

Jako pierwszy z Biało-Czerwonych zaprezentował się Maciej Kot, który z odległością 115,5 m uplasował się na 18. miejscu. Tuż po nim z belki ruszył Kamil Stoch, który w swoim skoku próbnym uzyskał 112 metrów i zajął 10. miejsce. Kolejnym reprezentantem Polski był Piotr Żyła, który w starciu z Jonathanem Learoydem skoczył 123 metry, dzięki czemu zajął 6. lokatę. Stefan Hula dzięki skokowi na odległości 118 metrów wylądował na 14. miejscu. Jako ostatni z Polaków zaprezentował się Dawid Kubacki, który uzyskał 119,5 m i uplasował się na 11. miejscu.

Zawodnicy startowali z 11. belki, z wyjątkiem Richarda Freitaga, dla którego najazd został obniżony na 10. platformę startową. Skoczkowie oddawali swoje próby przy mocnym tylnym wietrze

Początek konkursu o godzinie 16:30.

• Źródło: fis-ski.com