Francuzi rezygnują z TCS

Francuscy skoczkowie narciarscy wycofują się z austriackiej części 66. Turnieju Czterech Skoczni. W Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen starowało tylko dwóch reprezentantów tego kraju – Vincent Descombes-Sevoie i Jonathan Learoyd.

Koniec turnieju

Skoczkowie narciarscy z Francji wycofują się z dalszej części Turnieju Czterech Skoczni. W Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen startowali Vincent Descombes-Sevoie i wicelider klasyfikacji generalnej PK – Jonathan Learoyd.

Decyzją sztabu szkoleniowego wspomniani zawodnicy nie wezmą udziału w dwóch kolejnych konkursach w Innsbrucku (04.01. 2018) i Bischofshofen (06.01. 2018).

Kryzys

Sezon 2017/2018 nie jest zbyt udany dla drużyny z Francji, bowiem kraj ten wywalczył dopiero sześć punktów w klasyfikacji Pucharu Narodów. W ubiegłej edycji Pucharu Świata, Vincent Descombes-Sevoie był szesnasty, ponadto siedem razy zameldował się w najlepszej dziesiątce.

Francuz w pierwszych dwóch konkursach Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie i Ga-Pa zajął kolejno 45. i 44. miejsce. Jego najlepszy wynik do tej pory to 27. lokata w rosyjskim Niżnym Tagile.

Vincent nie jest w formie, więc postanowiliśmy w najbliższym czasie odbyć z nim spokojny trening” – wyjaśnił asystent trenera Roberta Treitingera.

Siedemnastoletni Jonathan Learoyd to główny rywal Tomasza Pilcha w Pucharze Kontynentalnym, francuski zawodnik piastuje tam 2. miejsce. Młody skoczek start w zawodach Pucharu Świata może zaliczyć do udanych, gdyż w Oberstdorfie był dwudziesty dziewiąty, tym samym zdobył pierwsze punkty w karierze. W noworocznym konkursie Jonathan Learoyd przegrał w pojedynku z doświadczonym Johannem Andre Forfangiem i ostatecznie zajął 46. miejsce.

„Jonathan jest zmęczony po wyczerpujących zawodach, w których brał udział w ostatnich kilku tygodniach. Jego uwaga skupi się teraz na Mistrzostwach Świata Juniorów w Kandersteg (SUI) od 27 stycznia do 4 lutego” – dopowiedział w rozmowie z FIS.

• Źródło: fis-ski.com