Aktualności

Sarah Hendrickson i Michael Glasder z kwalifikacją olimpijską

Michael Glasder i Sarah Hendrickson wywalczyli przepustkę na Igrzyska Olimpijskie w Pjongczang, dzięki wygranej w Salt Lake City. O tym kto oprócz nich pojedzie do Korei Południowej dowiemy się 22 stycznia 2018 roku.

Glasder i Hendrickson z kwalifikacją

Michael Glasder w Pucharze Świata zadebiutował osiem lat temu podczas zawodów w Sapporo. Amerykanin ponadto nie startował jeszcze na igrzyskach olimpijskich, więc w Pjongczangu nastąpi jego debiut.

Zawodnik klubu Norge Ski Club wygrał w kwalifikacjach na Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2018, pokonując o 1,4 pkt. Kevina Bicknera. William Rhoads był trzeci.

Wszyscy byli podekscytowani – każdy w naszej drużynie mógł wygrać” – powiedział Michael Glasder – „Miałem szczęście„.

Mistrzyni świata z Val di Fiemme 2013, Sarah Hendrickson, okazała się najlepsza w rywalizacji pań. Amerykanka wygrała z reprezentantką klubu Park City Nordic Ski Club Abby Ringquist. Podium uzupełniła Nita Englund.

Powrót do Pucharu Świata

Michael Glasder nie wziął udziału w niemieckiej części Turnieju Czterech Skoczni z powodu walki o kwalifikację olimpijską w rodzimym kraju. Amerykanin wraca jednak do walki i już jutro (03.01. 2018) powalczy w kwalifikacjach o awans do konkursu na Bergisel.

Sarah Hendrickson będzie tymczasem trenowała w Park City do zawodów Pucharu Świata w Sapporo.


  • Źródło: usskiandsnowboard.org
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Paulina Kukurenda