PK: Andrzej Stękała piątym zawodnikiem na Titisee-Neustadt

Znamy już nazwisko piątego zawodnika, który dołączy do składu Polski na zawody Pucharu Kontynentalnego w Titisee-Neustadt. W Niemczech oprócz Klemensa Murańki, Przemysława Kantyki, Aleksandra Zniszczoła i Pawła Wąska wystąpi także Andrzej Stękała.

Trudne warunki w Zakopanem, Stękała piątym skoczkiem

To dziś polscy skoczkowie mieli zaplanowany trening na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Silny wiatr pokrzyżował plany trenerowi, który podjął decyzję o powołaniu piątego zawodnika bez dodatkowych skoków. Do Titisee-Neustadt pojedzie Andrzej Stękała.

Niestety dzisiaj w Zakopanem wieje, dlatego musieliśmy odwołać zaplanowany wcześniej trening na skoczni. Jednak podjęliśmy decyzję, że do Klimka Murańki, Przemka Kantyki, Olka Zniszczoła i Pawła Wąska dołączy Andrzej Stękała.” – poinformował trener kadry B.

Jeśli warunki pozwolą, to jutro oddamy kilka skoków na Wielkiej Krokwi i w piątek udamy się na zawody do Niemiec.” – dodał Czech.

Bischofshofen 

Po Niemczech polscy skoczkowie udadzą się do Bischofshofen, gdzie w dniach 10-11 stycznia 2018 roku odbędą się kolejne konkursy Pucharu Kontynentalnego. Wcześniej w austriackiej miejscowości przeprowadzony zostanie finalny konkurs TCS. Do Polaków dołączy Tomasz Pilch, który w Innsbrucku walczyć będzie o pierwsze pucharowe punkty w karierze.

Wszyscy z Titisee-Neustadt pojedziemy prosto na zawody do Austrii. Tam dołączy do nas Tomek Pilch, który na pewno wystartuje w Bischofshofen. Zawodników będzie sześciu, jednak w konkursie będzie mogło powalczyć tylko pięciu. Dlatego po zawodach w Titisee-Neustadt zdecydujemy, która czwórka jeszcze wystartuje w Austrii.” – wytłumaczył trener – „Natomiast szósty zawodnik będzie przedskoczkiem podczas konkursów Pucharu Kontynentalnego w Bischofshofen„.


  • Źródło: PZN
  • Foto: Aleksandra Bazułka
Posted in Aktualności, Puchar Kontynentalny and tagged , , .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.