Aktualności

TCS: Ostatnia prosta w drodze po Złotego Orła (lista startowa kwalifikacji)

Już o godzinie 15:00 rozpoczną się treningi, zaś o 17:00 – kwalifikacje do finałowego konkursu w Bischofshofen, gdzie Kamil Stoch walczyć będzie o kolejne pucharowe zwycięstwo i triumf w całej imprezie. Na liście startowej znajdują się nazwiska 65 zawodników, w tym siedmiu reprezentantów Polski.

 

Być jak Sven Hannawald

Ostatni raz blisko zwycięstwa na czterech turniejowych skoczniach był Peter Prevc w sezonie 2015/2016. Słoweniec w Oberstdorfie był trzeci ulegając Severinowi Freundowi i Michaelowi Hayboeckowi, na pozostałych obiektach to podopieczny Gorana Janusa był numerem jeden.

Kamil Stoch przed finałowym konkursem ma przewagę 64,5 pkt. nad Andreasem Wellingerem. Polak bronić będzie tytułu wywalczonego w ubiegłej edycji Turnieju Czterech Skoczni, dodatkowo stanie przed szansą na wyrównanie rekordu Svena Hannawalda.

Siedmiu biało-czerwonych na starcie kwalifikacji

O awans do finałowego konkursu na skoczni im. Paula Ausserleitnera powalczy siedmiu reprezentantów Polski. Kolejną szansę otrzyma Tomasz Pilch (nr 19), który w swoim debiucie w Innsbrucku zajął 42. miejsce.

Z numerem 32 zaprezentuje się Jakub Wolny, który w czwartkowym konkursie był piętnasty i jest to jego najlepszy wynik w karierze.

W Bischofshofen zaprezentują się jeszcze: Maciej Kot (nr 49), Stefan Hula (nr 51), Piotr Żyła (nr 53), Dawid Kubacki (nr 56) i Kamil Stoch (nr 65).

Nieobecność lidera PŚ

Richard Freitag po dość bolesnym upadku na Bergisel wycofał się z dalszej rywalizacji. Niemiec po trzecim konkursie TCS zajmuje dalekie 21. miejsce, a jego strata do Kamila Stocha wynosi już 168,1 pkt. Nie wiadomo kiedy lider niemieckiej kadry wróci do Pucharu Świata, możliwe, że ujrzymy go na mamuciej skoczni w Bad Mitterndorf.

Kilka słów o obiekcie

Skocznia im. Paula Ausserleitnera wybudowana została w 1947 roku, a jej rozmiar wynosi 140 m. Punkt konstrukcyjny znajduje się na 125. metrze. 

Rok temu 144,5 m poszybował reprezentant Niemiec Andreas Wellinger, który od tamtej pory jest rekordzistą austriackiego obiektu.

Program zawodów – Bischofshofen

Piątek, 05.01.2018

  • 15:00 – oficjalny trening
  • 17:00 – kwalifikacje 

Sobota, 06.01.2018

  • 15:30 – seria próbna 
  • 17:00 – I seria konkursowa (KO)

Lista startowa kwalifikacji


  • Źródło: informacja własna / FIS
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Paulina Kukurenda