Aktualności

Noriaki Kasai wystąpi na igrzyskach w Pjongczangu

Noriaki Kasai zakwalifikował się do kadry na zbliżające się wielkimi krokami igrzyska olimpijskie w Pjongczangu. Japończyk weźmie udział w takiej imprezie już ósmy raz.

 

Ósme igrzyska w karierze

Jak się okazało konkurs w Bischofshofen był finałem kwalifikacji olimpijskich dla Japończyków. Noriaki Kasai zajął w finałowych zawodach 48. miejsce, a w ogólnej klasyfikacji był czterdziesty. Japoński związek narciarski potwierdził, że weteran skoków narciarskich wystąpi na igrzyskach w Korei Południowej.

Noriaki Kasai zadebiutował na IO w 1992 roku, kiedy to sportowcy rywalizowali w Albertville. Zbliżające się zmagania w Pjongczangu będą ósmym już startem 45-letniego skoczka, Japończyk dzięki temu wyśrubuje rekord. 

Japoński weteran ma na koncie trzy medale olimpijskie. W Lillehammer w 1994 roku wywalczył wraz z kolegami srebro w konkursie drużynowym, a 20 lat później stanął na drugim stopniu podium ulegając Kamilowi Stochowi, który triumfował na obu skoczniach. Zawodnik Kraju Kwitnącej Wiśni zdobył także brąz w drużynie (Soczi 2014). 

Tuż po tym jak Noriaki Kasai został najstarszym medalistą olimpijskim, zapowiedział walkę o medal z najcenniejszego kruszcu w Pjongczangu. Na dzień dzisiejszy skoczek ma na koncie jedynie 39 punktów w Pucharze Świata (35. lokata), a jego najlepszym miejscem było dziesiąte w Titisee-Neustadt. 


  • Źródło: sport.tvp.pl
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Paulina Kukurenda