Daniel Andre Tande liderem Willingen Five [klasyfikacja]

Willingen Five to niemiecki turniej, na zwycięstwo którego składa się pięć skoków oddanych w przeciągu trzech dni. Liderem po sobotnim konkursie jest Daniel Andre Tande, a pozostałe dwa miejsca zajmują Richard Freitag i Kamil Stoch.

 

Norweg liderem, Stoch trzeci

Po trzech skokach liderem niemieckiego turnieju Willingen Five jest Daniel Andre Tande. Norweg ma w dorobku 393 pkt., jednak jego przewaga nad drugim Richardem Freitagiem wynosi jedynie 0,5 pkt.

Kamil Stoch, który wygrał piątkowe kwalifikacje, nie zdołał utrzymać prowadzenia, chociaż po półmetku rywalizacji w Willingen był pierwszy. Polak zajmuje trzecią lokatę, a jego strata do liderującego norweskiego skoczka wynosi 4,6 pkt.

Czwarty jest Johann Andre Forfang (378,6 pkt.), a piąte miejsce zajmuje Stefan Hula (374,5 pkt.). 

W czołowej dziesiątce sklasyfikowani są także 6. Andreas Wellinger (374 pkt.), 7. Robert Johansson (371,2 pkt.), 8. Dawid Kubacki (370,3 pkt.), 9. Tilen Bartol (365,3 pkt.) i 10. Daniel Huber (359 pkt.). 

Lokaty Polaków

Punkty w niemieckim turnieju ma jeszcze trzech innych reprezentantów Polski. 

Piętnasty jest Piotr Żyła, który ma na koncie 345,2 pkt. Maciej Kot sklasyfikowany jest na 23. miejscu (320,8 pkt.), a dwie lokaty niżej plasuje się Jakub Wolny (305,6 pkt.). 

Pełna klasyfikacja Willingen Five po trzech skokach

MiejsceZawodnikKrajPunktyStrata
1Daniel Andre TandeNorwegia3930
2Richard FreitagNiemcy392.5-0.5
3Kamil StochPolska388.4-4.6
4Johann Andre ForfangNorwegia378.6-14.4
5Stefan HulaPolska374.5-18.5
6Andreas WellingerNiemcy374-19
7Robert JohanssonNorwegia371.2-21.8
8Dawid KubackiPolska370.3-22.7
9Tilen BartolSlowenia365.3-27.7
10Daniel HuberAustria359-34
11Markus EisenbichlerNiemcy355.7-37.3
12Anders FannemelNorwegia354.9-38.1
13Anze SemenicSlowenia351.3-41.7
14Stephan LeyheNiemcy350.3-42.7
15Piotr ZylaPolska345.2-47.8
16Timi ZajcSlowenia337-56
17Karl GeigerNiemcy336-57
18Halvor Egner GranerudNorwegia332.9-60.1
19Nejc DezmanSlowenia329.2-63.8
20Andreas StjernenNorwegia327.7-65.3
21Peter PrevcSlowenia325.4-67.6
22Jernej DamjanSlowenia323.7-69.3
23Maciej KotPolska320.8-72.2
24Kevin BicknerUSA309.1-83.9
25Jakub WolnyPolska305.6-87.4
26Ulrich WohlgenanntAustria304-89
27Mackenzie Boyd-ClowesKanada284.4-108.6
28Alex InsamWlochy283.6-109.4
29Yukiya SatoJaponia278.6-114.4
30Dmitrij WasiljewRosja275.1-117.9
31Antti AaltoFinlandia269.4-123.6
32Manuel PoppingerAustria201.9-191.1
33Sebastian ColloredoWlochy195.4-197.6
34Naoki NakamuraJaponia182.5-210.5
35Kento SakuyamaJaponia180.7-212.3
36Florian AltenburgerAustria179.9-213.1
37Ziga JelarSlowenia179.5-213.5
38Andreas SchulerSzwajcaria177.5-215.5
39Davide BresadolaWlochy177.1-215.9
40Roman KoudelkaCzechy176.6-216.4
41Gregor DeschwandenSzwajcaria173.7-219.3
42Tim HildeNorwegia169.5-223.5
43Killian PeierSzwajcaria167.5-225.5
44Michael GlasderUSA159.2-233.8
45William RhoadsUSA158.2-234.8
46Yumu HaradaJaponia153.2-239.8
47Ilmir HazetdinovRosja148.8-244.2
48Roman Siergiejewicz TrofimowRosja136.3-256.7
49Luca EgloffSzwajcaria134.9-258.1
50Michai¸ MaksimoczkinRosja97.8-295.2
51Federico CeconWlochy74.6-318.4
52Vojtech StursaCzechy73.6-319.4
53Tomofumi NaitoJaponia68.2-324.8
54Eetu NousiainenFinlandia63.5-329.5
55Konstantin SokolenkoKazachstan21.lut-371.8


  • Źródło: informacja własna
Posted in Aktualności and tagged , , , , , .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.