Aktualności

Kamil Stoch zwycięzcą turnieju Willingen Five [klasyfikacja]

Zwycięzcą premierowej edycji turnieju Willingen Five został Kamil Stoch. Reprezentant Polski z notą 657,8 pkt. pokonał dwóch Norwegów – Johanna Andre Forfanga i Daniela Andre Tandego. 

 

Triumf Polaka, czterech Polaków w „10”

Mimo braku zwycięstwa w obu konkursach w niemieckim Willingen, triumf w nowym turnieju odniósł Kamil Stoch. Polak wczoraj był czwarty, dziś zaś zajął drugie miejsce. Reprezentant Polski w pięciu skokach zgromadził 657,8 pkt. 

Podium uzupełniło dwóch norweskich skoczków – Johann Andre Forfang (650 pkt.) i Daniel Andre Tande (633,5 pkt.). 

Czwarty w klasyfikacji generalnej Willingen Five był Robert Johansson (614,2 pkt.), a tuż za jego plecami zameldował się Andreas Wellinger (607,1 pkt.). 

Szóstą i siódmą lokatę zajęli Polacy – Dawid Kubacki (606,9 pkt.) i Stefan Hula (605,5 pkt.). Markus Eisenbichler uplasował się na ósmym miejscu (592,4 pkt.). 

Piotr Żyła po trzecim miejscu w niedzielnym konkursie indywidualnym, awansował na dziewiątą pozycję w turnieju (590,3 pkt.). Tilen Bartol był dziesiąty (584,9 pkt.).  

Lokaty pozostałych biało-czerwonych: 17. Maciej Kot (557 pkt.) i 31. Jakub Wolny (402,2 pkt.). 

Końcowa klasyfikacja Willingen Five

MiejsceZawodnikKrajPunktyStrata
1Kamil StochPolska657.80
2Johann Andre ForfangNorwegia650-7.8
3Daniel Andre TandeNorwegia633.5-24.3
4Robert JohanssonNorwegia614.2-43.6
5Andreas WellingerNiemcy607.1-50.7
6Dawid KubackiPolska606.9-50.9
7Stefan HulaPolska605.5-52.3
8Markus EisenbichlerNiemcy592.4-65.4
9Piotr ZylaPolska590.3-67.5
10Tilen BartolSlowenia584.9-72.9
11Richard FreitagNiemcy582.6-75.2
12Anders FannemelNorwegia574.9-82.9
13Anze SemenicSlowenia573.5-84.3
14Stephan LeyheNiemcy565.1-92.7
15Nejc DezmanSlowenia564.8-93
16Daniel HuberAustria559.9-97.9
17Maciej KotPolska557-100.8
18Jernej DamjanSlowenia546.8-111
19Halvor Egner GranerudNorwegia542-115.8
20Karl GeigerNiemcy541.9-115.9
21Peter PrevcSlowenia532-125.8
22Andreas StjernenNorwegia523.9-133.9
23Yukiya SatoJaponia510.3-147.5
24Ulrich WohlgenanntAustria494.6-163.2
25Mackenzie Boyd-ClowesKanada487.9-169.9
26Alex InsamWlochy484-173.8
27Timi ZajcSlowenia422.4-235.4
28Manuel PoppingerAustria408-249.8
29Kevin BicknerUSA404.4-253.4
30Florian AltenburgerAustria404.1-253.7
31Jakub WolnyPolska402.2-255.6
32Naoki NakamuraJaponia371.9-285.9
33Antti AaltoFinlandia360.3-297.5
34Dmitrij WasiljewRosja352.7-305.1
35Gregor DeschwandenSzwajcaria336.4-321.4
36Sebastian ColloredoWlochy286.8-371
37Ziga JelarSlowenia274.9-382.9
38Davide BresadolaWlochy264.5-393.3
39Kento SakuyamaJaponia263-394.8
40Andreas SchulerSzwajcaria260.6-397.2
41Tim HildeNorwegia259.9-397.9
42Michael GlasderUSA251.7-406.1
43William RhoadsUSA245.4-412.4
44Roman KoudelkaCzechy241.5-416.3
45Killian PeierSzwajcaria239.8-418
46Luca EgloffSzwajcaria229.9-427.9
47Yumu HaradaJaponia225.3-432.5
48Ilmir HazetdinovRosja217.4-440.4
49Roman Siergiejewicz TrofimowRosja216.3-441.5
50Michai¸ MaksimoczkinRosja167-490.8
51Vojtech StursaCzechy146.7-511.1
52Eetu NousiainenFinlandia146.2-511.6
53Federico CeconWlochy143.9-513.9
54Tomofumi NaitoJaponia132.6-525.2
55David SiegelNiemcy81.3-576.5
56Konstantin SokolenkoKazachstan26.5-631.3


  • Źródło: informacja własna / FIS
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Paulina Kukurenda

Dodaj komentarz