Aktualności

PŚ Willingen: Forfang na prowadzeniu, czterech Polaków w „dziesiątce”!

Norweg Johann Andre Forfang objął prowadzenie w pierwszej serii niedzielnych zmagań Pucharu Świata rozgrywanych w niemieckim Willingen. Zaraz za nim uplasował się Kamil Stoch, a na trzecie miejsce wskoczył Dawid Kubacki. Przed nami jeszcze jedna seria zmagań – ostatnia przed Igrzyskami Olimpijskimi w Pjongczang!

Forfang na prowadzeniu

Na półmetku niedzielnych zmagań prowadzi Johann Andre Forfang. Drugą lokatę zajmuje Kamil Stoch, a na trzecim miejscu plasuje się Dawid Kubacki. Zaraz za wirtualnym podium znajduje się Nejc Dezman, a na piąte miejsce wskoczył Markus Eisenbichler. Szóste i siódme miejsca należą odpowiednio do Piotra ŻyłyHalvora Egnera Graneruda. Ósma lokata jest w posiadaniu Andersa Fannemela, a dziewiąta należy do Macieja Kota. Najlepszej dziesiątki dopełnia Anze Semenic.

Dotychczasowy lider Willingen Five Daniel Andre Tande plasuje się na 14. miejscu po skoku na 136.5 metra.

Jakub Wolny po skoku na 128 metrów zajął 31. lokatę i w efekcie nie zakwalifikował się do serii finałowej. Stefan Hula zajmuje 23. miejsce po skoku na 126.5 metra. Maciej Kot odleciał na 142 metr i plasuje się na 9. miejscu. Piotr Żyła również osiągnął 142 metry i wskoczył na 6. pozycję. Dawid Kubacki wyciągnął ze skoku 138 metrów z obniżonej belki startowej i plasuje się na 3 miejscu. Kamil Stoch po skoku na 145.5 metra zajmuje 2 lokatę.

Upadek Koudelki

Doświadczony Roman Koudelka po skoku na odległość 126 metrów nie ustał skoku i upadł na plecy. Wstał o własnych siłach i nic nie wskazuje, aby doznał poważnej kontuzji.


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Justyna Gorzkowska

O autorze

Angelika Uchacz