ZIO Pjongczang: Robert Johansson wygrywa kwalifikacje

Robert Johansson został zwycięzcą kwalifikacji do konkursu indywidualnego na dużej skoczni na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu. Reprezentant Norwegii triumfował po skoku na odległość 135 m. W pierwszej serii sobotnich zawodów wystąpi czterech Polaków.

Zwycięstwo Norwega, dwóch Polaków w „10”

Robert Johansson pewnie wygrał serię kwalifikacyjną przed jutrzejszymi zawodami o tytuł mistrza olimpijskiego na skoczni dużej w Pjongczangu. Norweg poleciał 135 m i o 3,2 pkt. swojego rodaka Johanna Andre Forfanga (137 m).

Trzeci był Ryoyu Kobayashi (143,5 m).

Andreas Wellinger zajął czwartą lokatę (135 m), Michael Hayboeck był piąty (133,5 m), a Daniel Andre Tande po skoku na odległość 131,5 m uplasował się na szóstym miejscu.

Kolejne dwa miejsca zajęło dwóch Polaków – 7. Kamil Stoch (131,5 m) i 8. Maciej Kot (138 m).

W czołowej dziesiątce znaleźli się także 9. Markus Eisenbichler (135 m) i 10. Simon Ammann (140 m).

Osiemnastu skoczków oddało skoki ponad 130-metrowe.

Komplet Polaków w konkursie

W jutrzejszych zawodach zobaczymy czterech biało-czerwonych.

Zarówno Stefan Hula, jak i Dawid Kubacki skoczyli 127 m. Zajęli oni kolejno 18. i 14. miejsce.

Nowy rekord skoczni

Młodszy brat byłego lidera Pucharu Świata, Ryoyu Kobayashi poszybował 143,5 m. Japończyk ustanowił nowy rekord obiektu olimpijskiego.