Aktualności

ZIO Pjongczang: Seria próbna dla Wellingera, Stoch trzeci!

Andreas Wellinger wygrał serię próbną poprzedzającą piątkowe kwalifikacje na skoczni dużej na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu. Reprezentant Niemiec skoczył 139 m. Start serii kwalifikacyjnej o godzinie 13:30 czasu polskiego.

 

Wygrana Wellinegra 

Mistrz olimpijski ze skoczni normalnej nie zwalnia tempa. Andreas Wellinger wygrał serię próbną po skoku na odległość 139 m, tyle samo skoczył Kevin Bickner ze Stanów Zjednoczonych.

Wysokie drugie miejsce zajął Michael Hayboeck z Austrii (130 m), a Kamil Stoch był trzeci (130,5 m). 

Tuż za wirtualnym podium znalazł się Karl Geiger (138 m). 

Piąty był Robert Johansson (135 m), szósty wcześniej wspomniany Kevin Bickner (139 m), siódmy Daniel Andre Tande (132,5 m), ósmy Johann Andre Forfang (130 m). 

Richard Freitag sklasyfikowany został na dziewiątej lokacie (130 m), a czołową dziesiątkę zamknął Anze Semenic (134,5 m). 

Skoki Polaków 

Trener reprezentacji Polski po dwudniowych treningach, które odbyły się w środę i w czwartek, podjął decyzję o składzie na sobotni konkurs indywidualny w Pjongczangu. Ponownie powołania nie otrzymał Piotr Żyła, który ma problem z pozycją dojazdową.

Trzydzieste pierwsze miejsce w serii próbnej zajął Maciej Kot (nr 40), który skoczył 117 m.

Stefan Hula (nr 46) ruszając z piętnastej belki startowej, osiągnął 127,5 m. Polak uplasował się na piętnastej lokacie.

Kolejny z biało-czerwonych, Dawid Kubacki (nr 49) skoczył 124,5 m, co dało mu trzynaste miejsce.

Loteryjne warunki 

O ile wczoraj można było mówić o zaskakująco dobrych warunków, dziś już nie jest tak kolorowo. Zawodnicy w serii próbnej mieli odejmowane punkty za wiatr, a ich wartości były rozbieżne od -0,6 pkt. do -25,4 pkt.

O tym, że na skoczni panują loteryjne warunki przekonali się m.in. Manuel Fettner (98,5 m) i Markus Eisenbichler (106,5 m). 

Skoki w TV

Transmisję z kwalifikacji o godzinie 13:30 przeprowadzą stacje Eurosport 1 i TVP 1.


  • Źródło: informacja własna / FIS
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Paulina Kukurenda