PK Rena: Zwycięstwo Poppingera, Wąsek trzynasty

Manuel Poppinger wygrał niedzielne zmagania na norweskiej skoczni w Renie w ramach Pucharu Kontynentalnego. Austriak pokonał Andreasa Wanka i Mariusa Lindvika. Punkty wywalczyło dwóch polskich juniorów.

Triumf Austriaka

Zwycięstwo w niedzielnym konkursie padło łupem Manuela Poppingera. Austriak triumfował po skokach na odległość 139,5 m i 138,5 m.

Sześć punktów do zwycięzcy stracił Andreas Wank (138 m, 135 m), który był najlepszy w sobotę. Podium zamknął Marius Lindvik (139 m, 135 m).

Kolejne dwie lokaty zajęli austriaccy skoczkowie narciarscy – czwarty Philipp Aschenwald (139 m, 133,5 m) i piąty Daniel Huber (137,5 m, 134 m).

Szósty był David Siegel (136,5 m, 133,5 m), siódmy Ulrich Wohlgenannt (134 m, 127,5 m), ósmy Stefan Huber (132 m, 129,5 m), dziewiąty Martin Hamann (132,5 m, 128,5 m).

Dziesiąte miejsce zajął Joakim Aune z Norwegii (130 m, 126,5 m).

Słaby występ Polaków

Punkty zdobyło tylko dwóch z pięciu Polaków. Najwyżej sklasyfikowany był Paweł Wąsek, który zajął 13. miejsce po skokach na odległość 131 m i 126 m.

Dwudziesty był Tomasz Pilch (129,5 m, 121 m).

Pozostałe miejsca biało-czerwonych: 34. Aleksander Zniszczoł (121 m), 36. Przemysław Kantyka (123,5 m) i 42. Klemens Murańka (114,5 m).

Dyskwalifikacje

Za nieprzepisowy kombinezon zdyskwalifikowani zostali Norweg Thomas Aasen Markeng i Jonne Veteläinen z Finlandii.

Koniec VI periodu

Niedzielny konkurs zakończył szósty period PK 2017/2018. Dodatkowe miejsca startowe na turniej Raw Air oraz Puchar Świata w Planicy wywalczyły reprezentacje Norwegii, Niemiec i Słowenii.

Kolejny przystanek – Zakopane

Puchar Kontynentalny przenosi się do Zakopanego, gdzie w dniach 10-11 marca 2018 roku zawodnicy rywalizować będą o cenne punkty do klasyfikacji generalnej cyklu.