PŚ: 27 zwycięstwo Kamila Stocha!

Kamil Stoch zajął pierwsze miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w fińskim Lahti, odnosząc 27. zwycięstwo w karierze. Polak utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu.

Triumf Polaka

Kamil Stoch odniósł 27. pucharowe zwycięstwo w karierze. Polak triumfował po skokach na odległość 132 i 134 metry.

Drugie miejsce zajął Markus Eisenbichler (124,5 m, 129,5 m), który do lidera Pucharu Świata stracił 28,2 pkt. Podium uzupełnił Stefan Kraft (124 m, 128,5 m).

Czwarty był Dawid Kubacki (124 m, 127,5 m).

Na piątej lokacie sklasyfikowany został Andreas Stjernen (124 m, 125,5 m).

Kolejne dwa miejsca zajęło dwóch braci z Japonii – szósty Ryoyu Kobayashi (129,5 m, 125 m) i siódmy Junshiro Kobayashi (122,5 m, 127 m).

W czołowej dziesiątce znaleźli się także 8. Andreas Wellinger (125 m, 123 m), 9. Karl Geiger (123 m, 128,5 m) i 10. Johann Andre Forfang (123 m, 127 m).

Miejsca Polaków

Jakub Wolny konkurs ukończył na 26. miejscu. Skoki Polaka zmierzone zostały na odległość 117 i 120 metrów.

Stefan Hula w drugiej próbie wylądował na 123. metrze, a ostatecznie w Lahti był siedemnasty.

Także z dobrej strony zaprezentował się ponownie Maciej Kot, który skoczył 125 m (14. miejsce).

Piotr Żyła zajął szesnaste miejsce (124,5 m, 122,5 m).

Kolejny przystanek – Raw Air (Oslo)

Czas na drugą edycję norweskiego turnieju Raw Air. Zawodnicy rywalizować będą w czterech miastach: Oslo, Lillehammer, Trondheim i Vikersund.