PŚ Oslo: Daniel Andre Tande wygrywa konkurs, Stoch szósty!

Daniel Andre Tande wygrał niedzielny konkurs Raw Air w Oslo. Reprezentant Norwegii zwyciężył po skokach na odległość 128 m i 132 m. Drugi był Stefan Kraft, a trzeci – Michael Hayboeck. Kamil Stoch ukończył zawody na 6. miejscu.

Triumf Norwega

Daniel Andre Tande okazał się być najlepszy w loteryjnym konkursie w Oslo. To piąte pucharowe zwycięstwo reprezentanta Norwegii. Podopieczny Alexandra Stoeckla skoczył kolejno 128 i 132 metry.

Podium uzupełnili Austriacy – Stefan Kraft (129,5 m, 124,5 m) i Michael Hayboeck (133 m, 130,5 m).

Czwarty był Robert Johansson (127,5 m, 129 m), piąty Johann Andre Forfang (125,5 m, 134,5 m), a na szóstym miejscu konkurs ukończył Kamil Stoch (138 m, 119 m).

W czołowej dziesiątce znaleźli się także 7. Stephan Leyhe (127 m, 129 m), 8. Richard Freitag (126 m, 132 m), 9. Andreas Stjernen (127 m, 124,5 m) i 10. Jernej Damjan (129 m, 121,5 m).

Lokaty biało-czerwonych

Piotr Żyła skoczył dziś dwukrotnie po 125,5 m. Polak z dorobkiem 231 punktów zajął dziewiętnaste miejsce ex aequo z Ryōyū Kobayashim.

Kolejny z reprezentantów Polski, Jakub Wolny, osiągnął w finale 123,5 m. Mistrz świata juniorów z Val di Fiemme sklasyfikowany został ostatecznie na 22. lokacie.

Dawid Kubacki wylądował na 116. metrze. Polak borykał się z problemami w drugiej fazie lotu, przez co nie był w stanie odlecieć (26. miejsce).