Aktualności

Marius Lindvik zwycięzcą Pucharu Kontynentalnego!

Finałowy konkurs Pucharu Kontynentalnego w Czajkowskim został odwołany. Zwycięzcą cyklu został Marius Lindvik, który okazał się być lepszy od dwóch Niemców – Andreasa Wanka i Davida Siegela. Najwyżej sklasyfikowanym z Polaków był Tomasz Pilch, który zajął 7. miejsce.

Norweg triumfatorem cyklu

Marius Lindvik sześć razy stanął na najwyższym stopniu podium, a ponadto wywalczył złoty medal na mistrzostwach świata juniorów w Kanderstegu. Reprezentant Norwegii zgromadził na koncie 1102 pkt., co pozwoliło mu wyprzedzić drugiego Andreasa Wanka o 62 „oczka”.

Trzecie miejsce w cyklu wywalczył David Siegel (968 pkt.).

Czwarty był Nejc Dežman (869 pkt.), piąty Anze Lanisek (795 pkt.), a szóste miejsce zajął Philipp Aschenwald (694 pkt.).

Najwyżej sklasyfikowanym spośród Polaków był Tomasz Pilch. To był najlepszy sezon 17-letniego skoczka, bowiem wygrał dwa konkursy Pucharu Kontynentalnego, a ponadto wywalczył pierwsze punkty w Pucharze Świata. Podopieczny Macieja Maciusiaka w klasyfikacji generalnej zajął 7. miejsce (575 pkt.).

Na ósmej lokacie sklasyfikowany został Tomaž Naglič (554 pkt.), a jego rodak Bor Pavlovčič znalazł się tuż za nim (550 pkt.).

Czołową dziesiątkę zamknął Daniel Huber (528 pkt.).

Polacy

Punkty łącznie zdobyło ośmiu reprezentantów Polski. Oprócz wspomnianego Tomasza Pilcha, byli to: 19. Jakub Wolny (367 pkt.), 26. Aleksander Zniszczoł (264 pkt.), 32. Paweł Wąsek (205 pkt.), 40. Przemysław Kantyka (153 pkt.), 50. Klemens Murańka (108 pkt.), 79. Krzysztof Leja (35 pkt.) i 86. Bartosz Czyż (23 pkt.).

LGP 2018

Dodatkowe miejsce startowe na 1. period Letniego Grand Prix 2018 wywalczyły reprezentacje Austrii, Słowenii i Niemiec.