Aktualności

PŚ Vikersund: Johansson wygrywa konkurs, Stoch zwycięzcą PŚ i Raw Air!

Robert Johansson po wspaniałych lotach na 232 m i 246 m wygrywa niedzielny konkurs w norweskim Vikersund. Kamil Stoch został zwycięzcą turnieju Raw Air, przed drugim Robertem Johanssonem i trzecim Andreasem Stjernenem.

Fenomenalny Norweg, Stoch wygrywa turniej

Robert Johansson odniósł pierwsze pucharowe zwycięstwo w karierze. Norweg triumfował po wspaniałych lotach na 232 m i 246 m.

Podium uzupełnili Andreas Stjernen (239 m, 235 m) i Daniel Andre Tande (231,5 m, 243 m).

Czwarty był Domen Prevc (229 m, 239,5 m), piąty Stefan Kraft (221,5 m, 230,5 m), a szóste miejsce zajął Kamil Stoch (223 m, 237 m).

Reprezentant Polski wygrał drugą edycję Raw Air, a dodatkowo zapewnił sobie triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Czołową dziesiątkę konkursu uzupełnili Markus Eisenbichler (232 m, 226,5 m), Richard Freitag (219,5 m, 226 m), Johann André Forfang (224 m, 230 m) i Noriaki Kasai (224,5 m, 216 m).

Pozostałe miejsca Polaków: 12. Piotr Żyła, 16. Dawid Kubacki, 17. Stefan Hula, 27. Jakub Wolny i 31. Maciej Kot.

Kolejny przystanek – Planica

Przed nami ostatni przystanek w tegorocznej edycji Pucharu Świata. W Planicy odbędą się dwa konkursy indywidualne i jeden drużynowy.