Aktualności

LGP Hinterzarten: Karl Geiger wygrywa w kwalifikacjach

Rozpoczyna się drugi weekend z Letnią Grand Prix, podczas którego serię kwalifikacyjną wygrał Niemiec Karl Geiger (104 m). Tuż za nim uplasował się Kamil Stoch (101 m). Na trzecim miejscu wylądował Jewgienij Klimow (101 m). Wszyscy Polacy z awansem do konkursu.

Czołowa dziesiątka

Tuż za podium znalazł się Dawid Kubacki (99 m). Piąty był Stephan Leyhe (100 m), a szósty Stefan Kraft (99,5 m). Siódma lokata przypadła Stefanowi Huli (99 m). Ósmy Andreas Wank uzyskał 98 metrów, a dziewiąty Maciej Kot 98 metrów. Dziesiątkę uzupełnił David Siegel (96,5 m).

Miejsca Polaków

Wszyscy Polacy awansowali do jutrzejszego konkursu. Jako pierwszy zaprezentował się Stefan Hula, który uzyskał 99 metrów i uplasował się na 7. miejscu. Kolejny Jakub Wolny uzyskał 96,5 metra (14. miejsce). Zaraz po nim na belce zasiadł Maciej Kot, który z odległością 98 metrów uplasował się na 9. miejscu. Dawid Kubacki, który uzyskał 99 metrów znalazł się na 4. miejscu. Chwilę później skok oddał Piotr Żyła (97 m), co dało mu 11. miejsce. Kamil Stoch zajął 2. miejsce po skoku na odległość 101 metrów.


  • Źródło: fis-ski.com
  • Foto: Angelika Uchacz

O autorze

Paulina Ziemiańska