Aktualności

LGP Courchevel: Triumf Evgenia Klimova!

Evgeniy Klimov zwyciężył w sobotnim konkursie z cyklu Letniego Grand Prix 2018. Rosjanin poszybował na 129 m. Na drugim miejscu uplasował się Stefan Huber (133,5 m). Trzecie miejsce na podium uzupełnił Roman Koudelka (130 m).

Pierwsza seria

Po pierwszej serii prowadzenie objął Evgeniy Klimov, który poszybował na 132 metry. Zaraz za nim uplasował się Daniel Huber, który oddał skok na 128,5 m. Trzecie miejsce zajął Stefan Kraft (123,5 m). Do finałowej serii z biało-czerwonych awansował tylko Przemysław Kantyka, który wylądował na 118 m i uplasował się na 23. pozycji.

Pod nieobecność kadry A nasi reprezentanci nie zachwycili. Do drugiej serii nie zakwalifikowało się czterech Polaków: Andrzej Stękała (114 m), Aleksander Zniszczoł (109,5 m),  Paweł Wąsek (104 m). Tomasz Pilch przed swoim skokiem został zdyskwalifikowany z powodu nieprzepisowego kombinezonu.

Druga seria

W finałowej serii prowadzenie utrzymał Evgeniy Klimov, który poszybował na 129 metrów. Drugie miejsce także pozostało bez zmian. Stefan Huber po skoku na 133,5 m utrzymał 2. lokatę. Na trzecie miejsce na podium awansował Roman Koudelka, który wylądował na 130 m. Czwarte miejsce zajął Timi Zajc (128,5 m), a na piątej lokacie uplasował się Yukiya Satō (127,5 m).

Druga seria okazała się pechowa dla naszego jedynego reprezentanta. Przemysław Kantyka po skoku na 128 m został zdyskwalifikowany. Przyczyną, podobnie jak u Pilcha, był nieprawidłowy kombinezon.


  • Źródło: informacja własna / berkutschi.com
  • Foto: Angelika Uchacz

O autorze

Asia Ciciora