Aktualności

LGP Rasnov: Karl Geiger wygrywa, Żyła drugi!

Karl Geiger zwyciężył w kolejnym konkursie z cyklu LGP. Niemiec poszybował na 99 m. Na drugim miejscu uplasował się Piotr Żyła, który skoczył na 97 m. Trzecie miejsce na podium uzupełnił Jewgienij Klimov (95,5 m). Tuż za podium znalazł się Dawid Kubacki, który oddał skok na 97 m. W czołowej dziesiątce znalazło się jeszcze trzech Polaków.

Pierwsza seria

W pierwszej serii konkursu największą liczbę punktów zdobył Karl Geiger. Niemiec poszybował na 98 m. Tuż za nim uplasował się Piotr Żyła. Nasz reprezentant wylądował na 95,5 m. Trzecie miejsce na podium uzupełnił Władimir Zografski (94,5 m). Pozostali biało-czerwoni pewnie awansowali do finałowej serii. Dawid Kubacki skokiem na 94 m wywalczył 5. pozycję. Zaraz za nim na 6. lokacie uplasował się Jakub Wolny (93,5 m). Stefan Hula (93,5 m) i Maciej Kot (95 m) zajęli kolejno 8. i 9. pozycję. Kamil Stoch, który jest jednym z faworytów do zwycięstwa w generalnej klasyfikacji LPG, zajął dopiero 13. miejsce. Polak wylądowała na 91 m.

Druga seria

W finałowej serii Karl Geiger i Piotr Żyła utrzymali swoje pozycje z pierwszej serii. Zarówno Niemiec, jak i Polak poprawili swoje odległości w stosunku do pierwszej serii, oddając kolejno skoki na 99 i 97 metrów. Na trzecie miejsce awansował Jewgienij Klimow (98 m). Czwartą lokatę zajął Dawid Kubacki – Polak poszybował na 97 m. Stefan Hula (95 m) utrzymał 8. pozycję, natomiast Maciej Kot (94,5 m) spadł o dwie lokaty w dół i ostatecznie zajął 10. miejsce. Zaraz za nim uplasował się Jakub Wolny, który uzyskał dokładnie tą samą odległość co w pierwszej serii (93,5 m). Kamilowi Stochowi, pomimo lepszej próby w drugiej turze, nie udało się poprawić swojej pozycji. Polak po skoku na 95,5 m zakończył zawody na 13. miejscu

• Źródło: informacja własna / berkutschi.com