LGP w Hinzenbach i LPK w Klingenthal – czyli podsumowanie weekendu w skokach narciarskich

W ten weekend (29,30 września 2018 r.) mogliśmy śledzić dwa cykle  zawodów w skokach narciarskich. W Hinzenbach odbyło się Letnie Grand Prix, natomiast w Klingenthal zostały przeprowadzone zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego.

LGP w Hinzenbach

Zmagania w Hinzenbach rozpoczęły się w sobotę (29.09. 2018 r.). W kwalifikacjach wzięło udział 57 zawodników, w tym 6 Polaków. Zwycięzcą sobotnich zmagań został Ryōyū Kobayashi. Do niedzielnego konkursu awansowali wszyscy biało-czerwoni (4. Dawid Kubacki, 6. Kamil Stoch, 14. Piotr Żyła, 27. Jakub Wolny, 31. Maciej Kot, 37. Stefan Hula).

Zwycięzcą niedzielnych zawodów został Daniel Huber. Austriak poszybował na 89 m. Tuż za nim znalazł się Killian Peier, który wylądował na 86,5 m. Trzecie miejsce na podium uzupełnił Karl Geiger (88 m). Najlepszym z Polaków był Stefan Hula, który po skoku na 88,5 m ostatecznie zajął 6. pozycję. Dawid Kubacki (87,5 m) uplasował się na 10. lokacie. Dwa oczka niżej, czyli na 12.  miejscu, znalazł się Piotr Żyła. Maciej Kot skokiem na 87 m wywalczył 15. lokatę, natomiast Kamil Stoch (82,5 m) i Jakub Wolny (85,5 m) zajęli miejsca w trzeciej dziesiątce – kolejno: 22. i 27. pozycję.

LPK w Klingenthal

Zawody w Klingenthal również rozpoczęły się w sobotę. Na liście startowej znalazło się sześciu naszych reprezentantów. Zwycięzcą konkursu został Dmitrij Wasiljew. W zawodach punktowało czterech Polaków: 10. Aleksander Zniszczoł, 14. Przemysław Kantyka, 18. Paweł Wąsek. Kwalifikacji nie przebrnęli: Andrzej Stękała i Tomasz Pilch.

W niedzielnych zawodach zwyciężył Aleksander Zniszczoł. W pierwszej dziesiątce na 5. pozycji uplasował się Przemysław Kantyka. Paweł Wąsek ponownie skończył zawody na 18. lokacie, dwie pozycje niżej na 20. miejscu znalazł się Andrzej Stękała. Do drugiej serii nie awansowali: Tomasz Pilch i Klemens Murańka.

• Źródło: informacja własna / berkutschi.com