Aktualności

Olimpiada na skoczni Kamila Stocha tuż za jego domem!

W sobotę 19 stycznia odbędzie się II Olimpiada Sportów Zimowych dla dzieci – Ząb 2019. Co ciekawe, impreza będzie odbywała się w miejscu, gdzie Kamil Stoch zaczynał swą przygodę ze skokami narciarskimi. Wstępnie swą obecność potwierdził mistrz olimpijski, świata, trzykrotny zwycięzca TCS – Helmut Recknagel.

II Olimpiada Sportów Zimowych dla dzieci – Ząb 2019

Uczestnikami imprezy będą młodzi sportowcy z rodzinnej miejscowości Kamila Stocha – Zębu – ze Szkoły Podstawowej w Zielinie (woj. zachodniopomorskie) oraz grupa młodzieży z różnych regionów Polski, która w weekend rozgrywania zawodów spędza ferie zimowe na Podhalu.

Pierwsza skocznia Kamila Stocha

Organizatorzy zaplanowali przeprowadzenie zmagań w różnych dyscyplinach sportów zimowych, jednakże najważniejszym konkursem będą zawody w skokach narciarskich. Ich organizacja odbędzie się na prowizorycznej skoczni narciarskiej, podobnej do tej, którą Kamil Stoch budował wraz z kolegami w wieku czterech lat, tuż zza swoim domem rodzinnym.

Mistrz w mistrzowskiej wiosce

Swoją obecność w rodzinnej miejscowości Kamila Stocha wstępnie potwierdził Helmut Recknagel – legenda niemieckich skoków narciarskich. Jest on m.in. mistrzem świata z Zakopanego z 1962 roku oraz mistrzem olimpijskim (IO w 1960 r.). Na uwagę zasługuje gest, jaki uczynił Recknagel względem Zdzisława Hryniewieckiego – podarował mu swój złoty krążek olimpijski. Hryniewiecki był głównym faworytem do olimpijskiego złota w 1960 roku, jednakże miesiąc przed igrzyskami doznał ciężkiego upadku na skoczni w Wiśle-Malince i niestety do końca życia poruszał się już na wózku.

Recknagel trzykrotnie triumfował również w klasyfikacji końcowej Turnieju Czterech Skoczni.

Kamil Stoch dom

Na zdjęciu Helmut Recknagel.

Zapraszamy wszystkich kibiców sportów zimowych do odwiedzenia w sobotę (19 stycznia) Zębu. Zmagania rozpoczną się od godziny 10:00. Jest to ciekawa propozycja na spędzenie czasu w sobotnie przedpołudnie, swoisty support przed wieczornym konkursem Pucharu Świata na Wielkiej Krokwi w Zakopanem!

Kamil Stoch dom

Organizatorem olimpiady po raz drugi jest zachodniopomorska grupa kibiców skoków narciarskich.


Źródło: informacja własna/ Krzysztof Karolak

Foto: Krzysztof Karolak

 

 

O autorze

Kacper Kolenda