Aktualności Z innych aren

Z innych aren: Podsumowanie PŚ pań, PK panów i pań oraz FIS Cup

Rozpoczynamy nowy cykl na naszej stronie – noszący nazwę „Z innych aren”. Będziemy przedstawiać w nim podsumowanie weekendu w zawodach innych niż Puchar Świata panów, czyli w Pucharze Świata pań, Pucharze Kontynentalnym i FIS Cup.

W miniony weekend, oprócz Pucharu Świata w Zakopanem, miały miejsce następujące zawody: Puchar Świata pań, Puchar Kontynentalny panów w Sapporo, Puchar Kontynentalny pań oraz FIS Cup w Planicy.

Puchar Świata pań

Zawody rozegrano w japońskim Zao. Polki nie startowały.

Pierwszy konkurs indywidualny wygrała Daniela Iraschko-Stolz, przed Sarą Takanashi i Kathariną Althaus. Następnie rozegrano konkurs drużynowy, w którym zwyciężyły Niemki. Podium uzupełniły Austriaczki i Japonki. Ostatnim akordem były drugie zawody indywidualne. Zwycięstwo odniosła Maren Lundby, druga była jej rodaczka Anna Odine Strøm, a trzecie miejsce zajęła Carina Vogt. Kolejne zawody z cyklu PŚ przewidziano w następny weekend (26 i 27 stycznia) w rumuńskim Rasnovie.

Puchar Kontynentalny panów

Łącznie w Sapporo rozegrano trzy konkursy, w tym jeden (w nocy z piątku na sobotę czasu polskiego) za odwołane zmagania w Erzurum. W Japonii Polacy nie startowali.

Pierwszy konkurs na Ōkurayamie wygrał Clemens Aigner przed Andreasem Wankiem i Nejcem Dežmanem. W drugich zawodach ponownie triumfował Aigner; podium uzupełnili Tomáš Vančura i Martin Hamann. Ostatnie zawody zdominował po raz trzeci Aigner, a kolejne miejsca zajęli Robin Pedersen i Martin Hamann. Kolejne zawody PK panów zaplanowano 26 i 27 stycznia na Bloudkovej Velikance w Planicy.

Puchar Kontynentalny pań

Zmagania odbyły się na skoczni normalnej (HS 102) w Planicy.

W pierwszym konkursie zwyciężyła Jerneja Brecl, zaraz przed Katrą Komar i Sophie Sorschag. Tuż za podium uplasowała się Kinga Rajda, dziewiąta była Kamila Karpiel, zaś 21. Anna Twardosz. Drugie zmagania ponownie wygrała Brecl, drugie miejsce zajęła Karpiel, a trzecie Komar. Na 9. miejscu zawody zakończyła Kinga Rajda, z kolei Anna Twardosz była dwudziesta.

Kolejne i zarazem ostatnie zmagania w PK pań odbędą się 23 i 24 lutego w niemieckim Brotterode.

FIS Cup panów

Podobnie jak PK pań, zawody FIS Cup miały miejsce w Planicy na obiekcie normalnym HS 102.

Pierwszy konkurs wygrał Cene Prevc, przed Stefanem Huberem i Jaka Hvalą. Polacy nie zdobyli punktów – Damian Skupień zajął 33. pozycję, Wiktor Pękala był 50., Jarosław Krzak 59., Kacper Stosel 70., zaś Krzysztof Kieta (po upadku) 83. Drugie zmagania ponownie zwyciężył młodszy brat Petera Prevca, podium uzupełnili Jaka Hvala i Vojtěch Štursa. Również w tym konkursie Polacy zakończyli udział na pierwszej serii – Damian Skupień był 39., Wiktor Pękala 55., Kacper Stosel 58., a Jarosław Krzak 71. Krzysztof Kieta nie startował.

Następne zawody FIS Cup odbędą się 9 i 10 lutego w Rastbüchl. Będą to przedostatnie zawody w tym sezonie.

• Źródło: informacja własna / berkutschi.com