PŚ Oberstdorf 2019: Wygrana Stocha, Kubacki trzeci!

Kamil Stoch wygrał w Oberstdorfie po raz pierwszy w tym sezonie zawody Pucharu Świata! Na podium uplasował się także kolejny z naszych reprezentantów, Dawid Kubacki. W czołowej szóstce uplasowało się czterech Polaków.

Podium zawodów

Kamil Stoch odniósł swoje 32. zwycięstwo w historii występów w Pucharze Świata. Dzisiaj oddał loty na 214,5 i 227,5 m (nota 413,2 pkt.). Drugi był obchodzący dziś 25. urodziny Evgeniy Klimov, który skoczył 220,5 i 223,5 m (nota 407,9 pkt.). Podium uzupełnił Dawid Kubacki, po lotach na 207 i 228,5 m (nota 405,4 pkt.).

Pozostali Polacy

Tuż za podium, na 4. pozycji, uplasował się Piotr Żyła, po próbach na 217 i 220,5 m (nota 400,4 pkt.). Szóste miejsce zajął Jakub Wolny, oddając loty na 216 i 211,5 m (nota 391,1 pkt.). Warto wspomnieć, że jest to najlepszy wynik byłego mistrza świata juniorów w Pucharze Świata.

Klasyfikacja PŚ i PŚ w lotach

W cyklu nadal prowadzi Ryōyū Kobayashi (dzisiaj prowadził po I serii, jednak ostatecznie był dziewiąty), z dorobkiem 1380 pkt. Na drugie miejsce awansował Kamil Stoch (929 pkt.). Trzeci jest Stefan Kraft (917 pkt.). Czołową piątkę zamykają: 4. Piotr Żyła (827 pkt.) i 5. Dawid Kubacki (741 pkt.). 24. lokatę zajmuje Jakub Wolny (159 pkt.).

Z kolei w klasyfikacji PŚ w lotach prowadzi Kamil Stoch (185 pkt.) przed Markusem Eisenbichlerem (166 pkt.) i Piotrem Żyłą (150 pkt.). Na 4. miejscu jest Dawid Kubacki (149 pkt.) – ex aequo z Timim Zajcem, zaś na 12. pozycji plasuje się Jakub Wolny (61 pkt.).

Kolejne zawody PŚ odbędą się w przyszły weekend (8-10 lutego) w fińskim Lahti. Tuż po nich, skoczków czeka ostatni sprawdzian przed MŚ w Seefeld – będzie to PŚ w niemieckim Willingen (15-17 lutego).

• Źródło: informacja własna / berkutschi.com