Aktualności

Aigner dla Skoki24.pl: „Zawody znowu stały się fair”

Aigner-Clemens-3

Członek klubu SV Innsbruck-Bergisel-Tirol – Clemens Aigner, w piątkowym konkursie LPK we Frenstacie zajął wysokie 3. miejsce. Po konkursie poprosiliśmy go o podsumowanie konkursowych skoków, plany na kolejny czeski konkurs, a także o ocenę jego aktualnej formy.

Konkurs na plus

Dzięki skokom na 93. i 96. metr, Clemens Aigner stanął ostatecznie na najniższym stopniu podium. Austriak nie krył zadowolenia z zajętej pozycji. „To był wspaniały konkurs. Jestem bardzo zadowolony z 3. miejsca, gdyż moje skoki nie są jeszcze perfekcyjne, ale jest coraz lepiej”.

Aura sprzyjająca skokom

Bardzo ładna pogoda była dzisiaj również we Frenstacie. Panujący upał nie przeszkadzał zawodnikom w oddawaniu dalekich skoków. „Pogoda była dzisiaj dobra. Było znowu bardzo ciepło, ale jest to lepsze od deszczu”.

Plany na sobotni konkurs

Najważniejszym celem Aignera na drugi z czeskich konkursów jest oddanie dwóch dobrych skoków. Gdy to się uda, to i pozycja powinna byś w czołówce. „Jutro będę starał się oddać znowu dwa dobre skoki i będę wówczas zadowolony”.

Aktualna forma Austriaka

22-latek z Austrii jest zadowolony ze swojej aktualnej formy. Liczy jednak na to, że przed zimą będzie jeszcze lepiej. „Aktualnie moje skoki są OK. Do tej pory trenowałem bardzo ciężko i na skoczni idzie mi coraz lepiej. Można powiedzieć, że moja forma rośnie z tygodnia na tydzień – to bardzo dobrze”.

Pomiar kombinezonu przed skokiem?

Clemens Aigner jest kolejnym zawodnikiem, który bardzo pozytywnie wypowiada się o pomiarze kombinezonów tuż przed skokiem. „Nowy sposób pomiaru kombinezonu uważam za bardzo dobry. To sprawiło, że zawody znowu stały fair”.


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Przemysław Krawiec

O autorze

Katarzyna Służewska