Aktualności

Katharina Althaus dla Skoki24.pl: „Takanashi jest do pokonania”

Katharina Althanus podczas PŚ Pań w Hinzenbach 2014, autor: Ailura, CC-BY-SA 3.0

Katharina Althaus podczas PŚ Pań w Hinzenbach 2014, autor: Ailura, CC-BY-SA 3.0

Katharina Althaus to 19-letnia skoczkini z Niemiec. W rodzimych zawodach LPK, dwukrotnie sklasyfikowana została na 3. miejscu. Opowiedział nam o swoich planach, a także o tym, że Japonka – Takanashi jest jednak do pokonania.

Podsumowanie zawodów

Dzięki skokom na odleglość 94,5 i 90,5 m (piątek) oraz 97,5 i 95 m (sobota), Katharina Althaus uplasowała się dwukrotnie na najniższym stopniu podium. Po zawodach nie kryła radości z uzyskanych wyników. „W Oberwiesenthal byłam dwa razy trzecia i jestem bardzo zadowolona z tych zawodów”. Mimo dobrych rezultatów, Niemka przyznaje, że zawody były trudne. „Zawody były bardzo trudne, ponieważ wiatr był bardzo zmienny”.

Dokuczliwy wiatr

Bywają zawody, że zawodnicy prócz walki z rywalami muszą stoczyć walkę z warunkami pogodowymi. Tak też było podczas piątkowego konkursu w Oberwiesenthal. „Pogoda była generalnie dobra. Jednak w piątek odczuwalny był zmienny wiatr, ale w sobotę był już jednostajny”.

Najbliższe plany

Niemka nie zamierza przedwcześnie kończyć sezonu letniego. W najbliższy weekend wystartuje bowiem w zawodach LGP w Czajkowskim. „W środę lecę do rosyjskiej miejscowości Czajkowski, gdzie wystąpię w Letnim Grand Prix”.

Takanashi nie jest niepokonana

W kobiecej rywalizacji były tygodnie, że wszystkie konkursy padały łupem Sary Takanashi. Althaus zaznacza, że mimo ogromnego talentu i determinacji, Japonka jest do pokonania. „Ona jest bardzo dobrą skoczkinią i ma ogromny talent. Jednak jeśli jest się w perfekcyjnej formie i wszystko układa się w jedną całość, to możliwe jest jej pokonanie”.


O autorze

Katarzyna Służewska