Aktualności

LGP Czajkowski: 47 skoczków na starcie

Stoch-3

Rozpoczynamy drugi period Letniej Grand Prix 2015. Już dziś na skoczni w Czajkowskim zostaną rozegrane oficjalne treningi mężczyzn przed sobotnimi i niedzielnymi zawodami. Na liście startowej znalazło się tylko 47 skoczków z 11 krajów, zatem przeprowadzenie kwalifikacji nie będzie konieczne. W obu konkursach zobaczymy 6-osobową grupę biało-czerwonych.

4 z czołowej „10”

Podobnie jak tydzień temu w Hakubie, na starcie LGP w Czajkowskim nie zobaczymy wielu zawodników z czołówki klasyfikacji generalnej. Oprócz lidera Kento Sakuyamy na starcie pojawią się jeszcze Piotr Żyła, Kenneth Gangnes i Kamil Stoch. Zabraknie m.in. wicelidera LGP – Severina Freunda, a także trzeciego Dawida Kubackiego. Do Rosji nie przyjechali również: Peter Prevc, Jarkko Maeaettae, Lukas Hlava i Andreas Wellinger.

Szóstka Polaków

Oprócz Piotra Żyły (nr 46) i Kamila Stocha (nr 44), którzy znajdują się w czołowej „10” LGP, na starcie zobaczymy jeszcze Jana Ziobrę (nr 35), Klemensa Murańkę (nr 32), Aleksandra Zniszczoła (nr 22) oraz Przemysława Kantykę z numerem 10.

Program zawodów

Początek pierwszego treningu mężczyzn o godz. 09:00 czasu polskiego. Wyniki na żywo będziecie mogli śledzić na naszym portalu.

Pełną listę startową oficjalnych treningów przed LGP w Czajkowskim znajdziecie poniżej.


  • Źródło: informacja własna / FIS
  • Foto: Katarzyna Służewska

 

O autorze

Przemysław Krawiec