Aktualności

Killian Peier dla Skoki24.pl: „Jestem zadowolony, ale także trochę zaskoczony”

Peier-Killian-CC-BY-SA

Killian Peier podczas PŚ w Engelbergu 2014, fot. Clément Bucco-Lechat, CC-BY-SA 3.0

Zwycięzcą drugiego konkursu FIS Cup w Einsiedeln został reprezentant gospodarzy – Killian Peier. Po zawodach ocenił dla nas swój niedzielny występ, a także podzielił się najbliższymi planami startowymi.

Zadowolony z zawodów

Dzięki skokom na 112. i 115. metr Killian Peier odniósł triumf w niedzielnych zawodach FIS Cup w Einsiedeln. Szwajcar nie krył radości z wygranej w ojczyźnie. „Naturalnie, że jestem bardzo zadowolony, ale także trochę zaskoczony”. Skoki, które przyniosły 20-latkowi wygraną, były jego zdaniem dobre jak na obecny moment przygotowań. Zawodnik zaznacza jednak, że nie oddawał jeszcze zbyt wielu skoków tego lata, zatem tym bardziej może być z siebie zadowolony.

Pogoda sprzyjała zawodnikom

Po sobotnich problemach z wiatrem, niedzielne zawody przebiegały bez większych problemów, przez co konkurs był sprawiedliwy i wyrównany. „Pogoda była optymalna – wiał lekki wiatr, co było powodem wyrównanej rywalizacji”.

Kierunek – Oslo

Najbliższym wyzwaniem dla Peiera będą zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego. „Moje najbliższe plany to Puchar Kontynentalny w Oslo, który odbędzie się w przyszły weekend”.

Więcej na temat zawodów FIS Cup w Einsiedeln możecie przeczytać TUTAJ.


O autorze

Katarzyna Służewska