Aktualności

Wręczono Złote Czajniki dla austriackich sportowców

Schlierenzauer-Gregor-3

Gregor Schlierenzauer i Stefan Kraft otrzymali prestiżowe nagrody przyznawane austriackim sportowcom nieprzerwanie od 1979 roku. 

Uroczysta gala

Nagrody w formie złotych czajników dla najlepszych sportowców w Austrii zostały wręczone podczas uroczystej gali zorganizowanej przez Austriacką Federację Narciarską już po raz 36. Gala odbyła się w Centrum Handlowym Europark w Salzburgu. Podczas uroczystości zaprezentowano między innymi sprzęt sportowy na najbliższy sezon zimowy, ale najważniejszym punktem programu było wręczenie złotych czajników dla najbardziej lubianych oraz posiadających wielkie osiągnięcia sportowców.

Kilka kategorii

W tegorocznej edycji wyróżnieni zostali między innymi narciarze alpejscy – Anna Fenninger oraz Marcel Hirscher. W kategorii „Narciarstwo Klasyczne” po raz piąty zwyciężył Gregor Schlierenzauer. Z kolei za najlepszy debiut srebrny czajnik otrzymał Stefan Kraft. W ubiegłym roku wyróżnienia również trafiły w ręce skoczków narciarskich – Thomasa Morgensterna i Thomasa Dietharta.

Głos należy do kibiców

O tym kto dostanie nagrodę decydują kibice, więc popularności danej osobowości również ma spore znaczenie. To wyjątkowe trofeum otrzymuje się nie tylko za osiągnięcia sportowe, ale również za postawę poza obiektami sportowymi.


  • Źródło: oesv.at
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Paulina Kasjaniuk