Aktualności

Maciej Kot zaliczył upadek w Oberhofie

MP 201520151011-DSC_0270Kot-3

Polscy skoczkowie narciarscy nie zwalniają tempa w przygotowaniach do zbliżającego się wielkimi krokami sezonu zimowego 2015/2016. Po obozie szkoleniowym w Dubrowniku przenieśli się na skocznię z torami lodowymi w Oberhofie. Na jednym z pierwszych treningów upadek przydarzył się Maciejowi Kotowi.

Przyczyny upadku

Podczas pierwszej środowej sesji treningowej w Oberhofie, Maciej Kot zaliczył nieprzyjemnie wyglądający upadek. Na szczęście naszemu reprezentantowi nic poważnego się nie stało. „W tym pierwszym skoku trochę zbyt aktywnie wylądowałem, przytrzymało mnie od razu i przeleciałem do przodu na głowę. Ale jak to mówią – trzeba umieć również upadać, żeby nic sie nie stało”. Długoletnie treningi, a także studia na AWFie, przydały się 24-latkowi w relatywnie bezpiecznym upadku.

Treningi do piątku

Polskie kadry w Oberhofie pozostają do piątku. Jeśli pogoda pozwoli, to później podopieczni Łukasza Kruczka i Macieja Maciusiaka będą trenować na obiektach w Wiśle i Szczyrku. „To nie jest tak, że jak weszliśmy na tory lodowe, to zostaniemy do końca i będziemy na nich trenować do pierwszych startów” – poinformował Kamil Stoch, po czym dodał „Ale fanie jest sobie przypomnieć, jak się jeździ po takich torach”.

Przygotować się do zimy

Niestety, mało która skocznia jest obecnie przygotowana do skakania na torach lodowych. Żaden z polskich obiektów nie posiada obecnie takiego systemu, dlatego nasi zawodnicy musieli udać się na treningi do Oberhofu. Ważne jest oddanie chociaż kilku skoków na torach lodowych, aby je wyczuć i móc się przestawić. „Nie licząc kilku skoczni, na których jest rozbieg typowo naturalny, to na większości są właśnie tego typu tory. I głównym celem jest wejście i zobaczenie czy jest jakaś większa różnica miedzy rozbiegiem ceramicznym czy lodowym” – powiedział w rozmowie w dziennikarzami TVP trener kadry A – Łukasz Kruczek.

Przypomnijmy, że Puchar Świata 2015/2016 rozpoczyna się 21 listopada zawodami w niemieckim Klingenthal. Skład naszej reprezentacji na pierwsze zimowe konkursy nie jest jeszcze znany.

Więcej o Pucharze Świata 2015/2016 możecie przeczytać TUTAJ.


  • Źródło: tvp.sport.pl
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Katarzyna Służewska