Aktualności

Tande z nominacją do Klingenthal

Miniony sezon letni był bardzo udany dla młodego Norwega – Daniela Andre Tandego. Nic więc dziwnego, że Alexander Stoeckl powołał go do składu na inauguracyjne zawody Pucharu Świata 2015/2016 w Klingenthal, które już 21 listopada.

Zasłużona nominacja

Każdy kto śledził letnią rywalizacje w skokach narciarskich wie, że 21-letni Daniel Andre Tande był jednym z najmocniejszych ognisk w norweskiej ekipie. Jakby tego było mało, to jego wygrana w klasyfikacji PK powiększyła kwotę startową Norwegii. W nagrodę za letnie sukcesy, dodatkowe miejsce w kadrze na PŚ w Klingenthal przyznane zostało właśnie jemu. „Po tym jak Daniel wygrał PK, zasługuje na to miejsce. Jeżeli w ciągu najbliższych tygodni nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, wystartuje w Pucharze Świata” – informuje Alexander Stoeckl.

Radość przed inauguracją

Tande po tym jak ubiegłej zimy nie został powołany do kadry narodowej, dołożył wszelkich starań, by teraz było inaczej. Nie krył więc radości z otrzymanej nominacji. „Bardzo się cieszę. Moim celem zawsze było skakanie w Pucharze Świata. Teraz plan jest taki, choć może trudny do zrobienia, aby na dłużej stać się częścią drużyny na PŚ” – powiedział Norweg i dodał: „Nie widzę przeszkód w utrzymaniu dobrej formy z lata również zimą. Mam nadzieję, że przed zawodami w Klingenthal uda mi się oddać kolejne 20-50 skoków”.

Priorytety na zimę

Podczas najbliższej zimy, ważnymi wydarzeniami dla każdego zawodnika będzie Turniej Czterech Skoczni, a także mistrzostwa świata w lotach. Również młody Norweg nie kryje się z faktem, że będzie się koncentrował na jak najlepszym występie podczas prestiżowego turnieju. „Turniej Czterech Skoczni to moje wielkie marzenie. Moim celem na zimę są równe skoki, a także znalezienie się w czołowej dziesiątce. Jeśli w turnieju będę skakał stabilnie, to najlepsza ’10’ jest realna”.

Kwoty startowe

Norwegowie i Polacy są w najlepszej sytuacji przed zawodami PŚ w Klingenthal, gdyż tylko te 2 kraje mogą wystawić aż siedmiu skoczków. Limit sześciu zawodników przydzielono natomiast Austrii, Niemcom, Japonii i Słowenii. Więcej o kwotach startowych możecie przeczytać TUTAJ.

Pełny skład norweskich skoczków na zawody Pucharu Świata w Klingenthal poznamy w ciągu kilku dni. Na pewno będzie Was o tym informować.


  • Źródło: dagbladet.no / FIS
  • Foto: Katarzyna Służewska

O autorze

Katarzyna Służewska