Aktualności

Schmitt został ojcem

Martin-Schmitt-CC-BY-SA

Martin Schmitt podczas PŚ w Oslo 2005, fot. Alexander Nilssen, lic. CC-BY-SA 2.0

Martin Schmitt, legenda niemieckich skoków narciarskich, został ojcem. Owa, bardzo dobrze strzeżona informacja, właśnie trafiła do mediów.

Tajemnica wyszła na jaw

Temat potomstwa Martina Schmitta był od dawna owiany tajemnicą. Jednak wszystko wyszło już na jaw. Pierworodna córka niemieckiej gwiazdy skoków narciarskich – Johanna, podczas nadchodzącej zimy będzie świętowała swoje pierwsze urodziny. Niemiec sam potwierdził tę informację na łamach strony bild.de: „Tak, to prawda. Johanna będzie zimą obchodziła swoje pierwsze urodziny. Byłem przy porodzie i muszę przyznać, że było to osiągnięcie większe od wszystkich moich sportowych sukcesów. Takie wydarzenie jest ogromnym darem”.

Zakończenie kariery

Przypomnijmy w tym miejscu, że Martin Schmitt zakończył swoją sportową karierę 31 stycznia 2014 roku podczas zawodów w Willingen. W czasie wieloletnich startów, Niemiec miał lepsze i gorsze momenty. Na swoim koncie ma jednak trzy drużynowe medale igrzysk olimpijskich (jedno złoto i dwa srebra), dziesięć krążków mistrzostw świata (4 złote, 3 srebrne i 3 brązowe), indywidualne srebro mistrzostw świata w lotach narciarskich czy też dwie Kryształowe Kule za triumf w klasyfikacji generalnej PŚ. To jednak kropla w morzu osiągnięć tego wybitnego zawodnika.

Koniec kariery, ale nie koniec ze sportem

Martin Schmitt zakończył studia trenerskie z wyróżnieniem, a obecnie kończy studia w zakresie nauk sportowych. Ponadto Niemiec ma również dyplom z „zarządzania w sporcie”. Podczas zbliżającego się Turnieju Czterech Skoczni, Schmitt w Eurosporcie będzie pełnił funkcję eksperta. „Będę nadal często podróżował. Wówczas będę miał z domu podsyłane zdjęcia, także nic mnie nie ominie”.


O autorze

Katarzyna Służewska