Aktualności

MŚ 2016: Poczuj się jak skoczek w Tauplitz

Kulm-skoki

Do Mistrzostw Świata w Lotach Narciarskich 2016 w Tauplitz/Bad Mitterndorf pozostało już nieco ponad 40 dni. Organizatorzy zapewnili, że prace w Kulm idą pełną parą oraz zaprezentowali specjalną aplikację dzięki, której również kibice mogą oddać skoki na austriackim obiekcie.

Zmiana profilu oraz nowe tory

Przed mistrzostwami świata skocznia w Kulm została poddana drobnym pracom modernizacyjnym. Został zmieniony profil skoczni, a na rozbiegu zamontowano tory lodowe. Kilku informacji o nowym rozbiegu udzielił Juergen Winkler – członek komitetu organizacyjnego.

Nowy rozbieg jest już prawie gotowy. (…) Lód, z którego są wykonane tory ma grubość 3,5 cm i będzie miał temperaturę minus 7 ° C.

Problemy ze śniegiem?

Do przeprowadzenia mistrzostw świata w lotach na skoczni w Kulm potrzebne jest zgromadzenie 5 000 metrów sześciennych sztucznego śniegu. Organizatorzy zapewniają, że spokojnie dadzą radę wyprodukować taką ilość białego puchu. Obecnie na skoczni znajduje się już 2 500 metrów sześciennych śniegu.

Aplikacja „Kulm Skiflug WM 2016”

Każdy kibic może teraz zobaczyć jak wygląda skocznia Kulm z perspektywy skoczka narciarskiego. Wszystko to dzięki aplikacji „Kulm Skiflug WM 2016”, która została stworzona specjalnie z okazji mistrzostw świata w Tauplitz/Bad Mitterndorf. W rolę komentatorów wcielili się Andreas Goldberger i Martin Koch.

Aplikacja jest dostępna na smartfony i tablety. Ściągnięcie jest możliwe poprzez kliknięcie w jeden z poniższych systemów operacyjnych.

Android
iOS


O autorze

Kacper Kolenda