Aktualności

Stoch, Zimoch, Szczęsny i Kruczek oceniają książkę Morgensterna

Morgenstern-książka

13 stycznia książka Thomasa Morgensterna doczeka się polskiej premiery. Były skoczek narciarski opisuje w niej swoje sportowe życie. „Opowieść mistrza olimpijskiego w skokach narciarskich czyta się jednym tchem. Ale po tę książkę warto sięgać często. Dla wielu może być bowiem przestrogą, ale i lekarstwem” – twierdzi Tomasz Zimoch, znany komentator Polskiego Radia. 

Na okładce książki znalazły się opinie 4 znanych osób związanych ze światem skoków narciarskich w Polsce. Swoją opinię o byłym sportowcu i jego najnowszej pozycji wyraził dwukrotny mistrz olimpijski Kamil Stoch, dziennikarz radiowej jedynki Tomasz Zimoch, komentator TVP Sebastian Szczęsny oraz trener kadry A polskich skoczków Łukasz Kruczek.

Kamil Stoch:
Thomasa pamiętam jako osobę pogodną, sprawiającą wrażenie przystępnej dla kibiców, choć myślę, że jego uśmiech skrywał wiele tajemnic. Jako zawodnik był wyjątkowo ambitny, wymagający od siebie, stała za tym jego wielka pracowitość. Szkoda, że Thomas, który był nie tylko najwyższej klasy zawodnikiem, ale i tak barwną postacią świata skoków narciarskich, przedwcześnie zakończył swoją karierę.

Tomasz Zimoch:
Tę książkę każdy przeczyta szybko. Pokazuje ”duszę” wybitnego sportowca. Niemal każda strona jest zdjęciem rentgenowskim austriackiego skoczka. Thomas Morgenstern otwiera się przed nami. Pokazuje drugie oblicze sportowej kariery. Opisuje, jak walczył, by pozbyć się sportowych i życiowych cieni. Często ogromnym kosztem. Opowieść mistrza olimpijskiego w skokach narciarskich czyta się jednym tchem. Ale po tę książkę warto sięgać często. Dla wielu może być bowiem przestrogą, ale i lekarstwem.

Sebastian Szczęsny:
Kiedy siadał na belce startowej, sportowy świat wstrzymywał oddech i czekał na wspaniałe narciarskie przedstawienie. Thomas grał w nim zazwyczaj główną rolę. Czytając książkę, odkrywamy jednak nie tylko sportowca, ale przede wszystkim niezwykle wrażliwego człowieka, dzielnie walczącego o zwycięstwo zarówno na skoczni, jak i w życiu. To bardziej powieść niż klasyczna autobiografia. Porywająca historia mistrza, który w ciekawy sposób odkrywa niemal wszystkie swoje karty. Thomas Morgenstern, jakiego chyba nie wszyscy znali, a jakiego naprawdę warto poznać…

Łukasz Kruczek:
Linia życia Morgiego nie jest ani prostą wznoszącą, ani równią pochyłą. To sinusoida dotykająca nieba i sięgająca granicy wytrzymałości.

Gdzie kupić książkę Morgensterna?

Premiera polskiego wydania odbędzie się 13 stycznia, jednak już teraz można ją zamawiać w przedsprzedaży:

  1. Na www.empik.com/moja-walka-o-kazdy-metr-morgenstern-thomas,p1119063946,ksiazka-p (cena: 27,49 zł)

  2. Na www.labotiga.pl/thomas-morgenstern (cena: 29,90 zł)

W dniach 22-24 stycznia będzie okazja do spotkania się z Thomasem Morgensternem w Warszawie i Zakopanem. Austriacki skoczek przyjedzie do Polski promować swoją książkę i spotkać się z fanami. Więcej szczegółów wkrótce.


  • Źródło: informacja własna (materiały prasowe wydawcy)

O autorze

Przemysław Krawiec