Aktualności

Zmiana w polskim składzie na TCS w Innsbrucku

Chociaż nie odbyły się jeszcze zawody Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen, to znamy już jedną decyzję trenera odnośnie składu Polaków na trzeci konkurs TCS w Innsbrucku. Klemens Murańka, który dwukrotnie nie zakwalifikował się do zawodów, wraca do domu.

Zadebiutował w Engelbergu, skoczy też w Innsbrucku

Jak informuje na Twitterze dziennikarz Przeglądu Sportowego Robert Błoński – Klemensa Murańkę zastąpi Andrzej Stękała, który w grudniu zaliczył udany debiut w zawodach Pucharu Świata, a także stawał na podium Pucharu Kontynentalnego.

Czy zajdą jeszcze jakieś zmiany? Takie decyzje będą zapadać z pewnością po noworocznym konkursie, chociaż ze względu na brak nawet jednego wolnego dnia, wydaje się mało prawdopodobne, aby ktoś jeszcze dołączył do naszych zawodników w Innsbrucku.

To nie jest TCS Murańki i Żyły

Klemens Murańka jest tym samym drugim zawodnikiem, który wraca do kraju z TCS bez sukcesów. Po zawodach w Oberstdorfie taki los spotkał Piotra Żyłę. Wiślanin zakwalifikował się co prawda do najlepszej „50”, ale w konkursie nie wygrał rywalizacji w parze, do grona pięciu szczęśliwych przegranych brakowało bardzo wiele. Z tego skoku Polaka szczególnie niezadowolony był Andrzej Wąsowicz, który w wywiadzie dla Sport.pl przyznał: „Szczególnie zły jestem po skoku Piotra Żyły, który w Oberstdorfie zaprezentował się tak, jakby skakał tam za karę”. Więcej na ten temat.

Przypomnijmy, że w noworocznym konkursie skoków zobaczymy czterech reprezentantów Polski. Stefan Hula zmierzy się z Kamilem Stochem, Maciej Kot z Michaelem Neumayerem, a Dawid Kubacki z Manuelem Fettnerem. Wszystkie pary znajdziecie TUTAJ.

TCS Ga-Pa

Piątek, 1 stycznia 2016

12:30 – seria próbna
14:00 – konkurs

TCS Innsbruck

Sobota, 2 stycznia 2016

11:45 – oficjalny trening
14:00 – kwalifikacje

Niedziela, 3 stycznia 2016

12:30 – seria próbna
14:00 – konkurs


O autorze

Przemysław Krawiec