Aktualności

Kamil Stoch trenuje w Ramsau. Co z dalszymi startami?

Stoch-7

Polscy skoczkowie od 2 stycznia trenują w Ramsau. Jak informuje dziennikarz Przeglądu Sportowego, Robert Błoński, po konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku do Piotra Żyły, Klemensa Murańki, Jana Ziobry, Aleksandra Zniszczoła, Bartłomieja Kłuska i Jakuba Wolnego dołączył Kamil Stoch razem z trenerem Łukaszem Kruczkiem. 

Szybka decyzja po Innsbrucku

Kamil Stoch już w poniedziałkowy poranek oddał pierwsze treningowe skoki na obiekcie w austriackim Ramsau. Próbom mistrza olimpijskiego przyglądał się trener Łukasz Kruczek, a także Prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner. Działacz informuje, że występ Kamila Stocha w Bischofshofen na ten moment nie jest zagrożony. Polak najprawdopodobniej odpuści jednak zawody w niemieckim Willlingen rozgrywane 9 i 10 stycznia.

Plany krótkoterminowe

W 64. edycji Turnieju Czterech Skoczni większość startujących Polaków należy do kadry B, której trenerem jest Maciej Maciusiak. W Innsbrucku jedynym podopiecznym Łukasza Kruczka z kadry A był właśnie Kamil Stoch. Na finałowe zawody TCS w Bischofshofen skład Polaków najprawdopodobniej nie ulegnie zmianie. Sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez sztab szkoleniowy i ostateczne decyzje będą zapadać na bieżąco. „Nie planujemy niczego dalej niż kolejny Puchar Świata” – mówi trener kadry A Łukasz Kruczek.

Listę startową treningów i kwalifikacji w Bischofshofen poznamy we wtorek 5 stycznia po południu. Odprawę techniczną zaplanowano na godz. 13:00. Do tego czasu zapadną ostateczne decyzje dotyczące polskiego składu na te zawody.

Bischofshofen i Willingen

Przypomnijmy, że przed nami finałowe zawody Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen. 5 stycznia odbędą się oficjalne treningi oraz kwalifikacje, a dzień później konkurs. Po turnieju skoczkowie nie mają wiele czasu na treningi, gdyż już 8 stycznia odbędą się kwalifikacje do kolejnych zawodów Pucharu Świata w Willingen.

Loty i skoki w Polsce

Od 14 do 17 stycznia w Tauplitz/Bad Mitterndorf zaplanowano jedną z najważniejszych imprez obecnego sezonu, czyli mistrzostwa świata w lotach narciarskich. Później (23-24.01) konkursy PŚ na Wielkiej Krokwi w Zakopanem.


  • Źródło: twitter.com @robert_blonski / eurosport.onet.pl / Przegląd Sportowy
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Przemysław Krawiec