Aktualności

Puchar Kontynetalny wraca do Czech

Frenstat-CC-BY-SA

Skocznia we Frenstacie, fot. Snoflaxe, lic. CC-BY-SA 4.0

W zaktualizowanym niedawno letnim kalendarzu FIS znalazło się miejsce dla czeskiego Fernstatu pod Radhostem. W dniach 26-27 sierpnia odbędą się tam dwa konkursy Pucharu Kontynetalnego.

Gdy po konferencji Komisji Kalendarzowej FIS w Zurychu okazało się, że w terminarzu na sezon 2016/17 nie uwzględniono żadnej czeskiej miejscowości, nasi południowi sąsiedzi postanowili zawalczyć o miejsce w kalendarzu. Najwyraźniej ich starania przyniosły rezultaty, bo kilka dni temu FIS ogłosił na twitterze, że dodatkowe konkursy Pucharu Kontynentalnego Mężczyzn odbędą się 25 i 26 sierpnia we Fernstacie pod Radhostem – być może zawody zostaną połączone z 5. Memoriałem Jiri Raški.

LPK 2016

Aktualny kalendarz Letniego Pucharu Kontynentalnego 2016 znajdziecie TUTAJ. Wszystkie terminarze muszą być jeszcze ostatecznie zatwierdzone podczas czerwcowego kongresu FIS w meksykańskim Cancun.

Jak było rok temu?

W poprzednim sezonie pierwszy konkurs LPK we Fernstacie zwyciężył Klemens Murańka, a w drugim najlepszy okazał się jego imiennik Clemens Aigner. Jak będzie w tym roku? Okaże się już za niecałe trzy miesiące.


O autorze

Michalina Gil