Aktualności

Trwa przebudowa skoczni mamuciej w Oberstdorfie

Loty-Oberstdorf

Niedawno pisaliśmy o planach przebudowy mamuciej skoczni w niemieckim Oberstdorfie, na której w 2018 roku zostaną rozegrane Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich. Cofnięcie progu, a tym samym wydłużenie zeskoku, zmiana jego nachylenia oraz poszerzenia obiektu – to plany na nowy mamut w Oberstdorfie. Zobaczcie jak postępują prace. 

Odkryte wzgórze

Zastanawialiście się kiedyś jak wygląda „skocznia bez skoczni”? A raczej to szczególne miejsce, gdzie owa skocznia stoi? Teraz macie szansę to zobaczyć, gdyż zeskok mamuta Heidi-Klopfer w niemieckim Oberstdorfie został kompletnie zdemontowany, pozostał jedynie profil wzgórza.

By skakać jak najdalej

Prace remontowe jak na razie przebiegają bez zakłóceń. Wszystko powinno zakończyć się jeszcze przed początkiem zimy, gdyż na 2017 rok jest zaplanowany tam weekend z Pucharem Świata, który będzie doskonałą okazją do przetestowania zmodernizowanego obiektu. Punkt K nowej skoczni ma być zlokalizowany na 200. metrze.

Pod czujnym okiem kibiców

Strona skiflugschanze-oberstdorf.de oferuje możliwość oglądania na żywo jak postępują prace remontowe. Obraz z kamery umiejscowionej naprzeciwko obiektu jest odświeżany co 30 minut. Ponadto istnieje możliwość zwiedzenia placu budowy oraz zobaczenia remontu skoczni „od kuchni” w co drugą sobotę. Koszt takiej wycieczki to 5 Euro, czas trwania to około 1 godziny.

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć zamieszczonych na fanpage’u mamuciej skoczni w Oberstdorfie.


O autorze

Angelika Uchacz