Aktualności

Jak skoczkowie spędzają czas wolny?

Hayboeck-Instagram

Skoczkowie z całego świata udowadniają, że wspólna zabawa podczas gry w golfa może świetnie cementować więzi między drużynami różnych narodowości, a akcesoria związane z tym spokojnym w porównaniu do skoków narciarskich sportem mogą stanowić genialny pomysł na prezent urodzinowy. Przeglądając social media można odnieść wrażenie, że zawodnicy oszaleli na punkcie golfa.

Social media tętnią życiem

Wielu zawodników utrzymuje kontakt z fanami poprzez media społecznościowe. Najbardziej aktywnymi użytkownikami są Norwegowie, Słoweńcy, Polacy, Austriacy i Niemcy, a także Japończycy czy reprezentanci Korei Południowej, którzy regularnie wrzucają posty i aktualizują swoje statusy. Mniej słyszy się od reprezentantów USA, Kanady, Francji, Czech czy Turcji.

Relacja (prawie) na żywo

Właśnie na Snapchacie pojawiły się krótkie filmiki wrzucane przez Norwegów. Johann Andre Forfang, Daniel Andre Tande oraz Andreas Stjernen stworzyli relację z wypadu na golfa z reprezentantami Austrii, którzy z kolei byli bardziej aktywni na Instagramie. Z wpisu Andreasa Stjernena można wywnioskować, że zawodnicy dobrali się w pary i w ten sposób zdobywali punkty dla swoich drużyn. Końcowy wynik okazał się być korzystny dla Austriaków, którzy zdobyli Trofeum Golfowe Skoczków (’Ski Jumper’s Golf Trophy’). Manuel Fettner zamieścił zdjęcie, na którym drużyny wspólnie oglądają mecz piłki nożnej, a Michael Hayboeck zdjęcie zwycięskiej drużyny.

Mała rzecz, a cieszy

Reprezentanci Japonii również nie kryją się ze swoją sympatią do tego sportu. Noriaki Kasai podarował swemu koledze z drużyny Taku Takeuchiemu kije do golfa z okazji 29. urodzin zawodnika, o czym ten poinformował świat za pomocą Instagrama.

 

 

 

https://www.instagram.com/p/BGmUJaTsrj_/

 


  • Źródło: informacja własna / Instagram
  • Foto: Michael Hayboeck – Instagram

O autorze

Angelika Uchacz