Aktualności

Janni Reisenauer dla Skoki24.pl: „Moje skoki były dobre i powtarzalne”

FISCup2-001-227-10

Podczas dwudniowych zmagań skoczków w FIS Cupie w Szczyrku, reprezentant Austrii – Janni Reisenauer dwukrotnie wywalczył trzecie miejsce. Tuż po niedzielnej dekoracji udało nam się porozmawiać z zawodnikiem. Dowiedzieliśmy się jak ocenia swoje skoki, jakie ma plany na dalszą część sezonu letniego oraz co sądzi o zawodnikach i kibicach z Polski.

Dwa razy trzeci

Bez wątpienia tegoroczne zawody FIS Cup w Szczyrku zapiszą w pamięci Janni Reisenauera bardzo mile  To tutaj Austriak dwukrotnie stawał na podium, oddając przy tym dalekie skoki. Po zawodach nie krył zadowolenia.

„Bardzo dziękuję za gratulacje. Jestem naprawdę szczęśliwy, bardzo lubię tę skocznię i przez cały weekend skakało mi się tutaj bardzo dobrze. Moje skoki były dobre i powtarzalne. Jestem bardzo zadowolony z osiągniętych tutaj rezultatów, tym bardziej, że stało się to w Polsce, którą uwielbiam!” – opowiadał Austriak.

Plany startowe i treningowe

Obecnie trwa okres przygotowawczy, a wszystkie ekipy szukają jak najlepszych metod skutecznego budowania formy na sezon zimowy. Dla skoczków kluczowe mogą być zarówno starty w zawodach, jak i odpowiednio zaplanowane obozy treningowe. Jakie plany ma młody reprezentant Austrii?

„Dokładnie nie jestem w stanie powiedzieć, jakie są moje kolejne plany startowe. Bardzo chciałbym pojechać do Kuopio, gdzie odbędą się kolejne zawody FIS Cup i Pucharu Kontynentalnego. Liczę, że będę miał okazję się tam pokazać, ale zobaczymy jak będzie. Natomiast jeśli chodzi o obozy treningowe, to wydaje mi się, że kolejne nasze zgrupowanie będzie w Eisenbach. Tam jest nowa skocznia, która jest otwarta cały czas, jestem ciekawy jaka ona jest.” – opowiada Reisenauer.

Znajomi z Polski?

Skoczkowie jeżdżąc za zawody, praktycznie cały czas spotykają się w bardzo podobnym gronie i często między zawodnikami wytwarzają się międzypaństwowe przyjaźnie, a czy młody Austriak ma zaprzyjaźnionych skoczków z Polski?

„Pewnie, że znam skoczków z Polski! Może wielu z nich nie znam jeszcze zbyt dobrze, ale na pewno z czasem się to zmieni. Są to bardzo fajne chłopaki i bardzo ich lubię.” – zakończył trzeci skoczek niedzielnych zawodów w Szczyrku.


  • Źródło: informacja własna
  • Korespondencja ze Szczyrku: Justyna Gorzkowska i Natalia Kicka
  • Foto: Justyna Gorzkowska

O autorze

Justyna Gorzkowska