Aktualności

Wręczono nagrody laureatom konkursu o skokach narciarskich

Laureaci konkursu

Przy okazji rozgrywanych w Wiśle zawodów w ramach Letniego Grand Prix, w Galerii Trofeów Adama Małysza zorganizowano spotkanie laureatów tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu „Historia i współczesność polskich skoków narciarskich”. 

Podczas spotkania, w którym uczestniczył prezes PZN Apoloniusz Tajner, laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez Polski Związek Narciarski, mieli także możliwość bezpłatnego zwiedzenia galerii.Wcześniej otrzymali bilety na konkurs indywidualny i drużynowy. Prezes Tajner pogratulował uczniom i studentom, którzy przyjechali do Wisły z różnych zakątków Polski, znakomitej wiedzy na temat polskich skoków narciarskich.

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 128 uczestników w dwóch kategoriach wiekowych: „Junior” – uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów oraz „Student” – uczniowie szkół średnich i studenci.

Warto przypomnieć, że konkurs, któremu od trzech lat patronuje Polski Związek Narciarski, organizują wspólnie Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku, Stowarzyszenie Siatkarze dla Hospicjum w Szczecinie oraz Oficjalny Fan Klub Kamila Stocha w Proszowicach.


  • Krzysztof Karolak – koordynator konkursu

O autorze

Przemysław Krawiec