Aktualności

Rozstrzygnięty przetarg na modernizację Wielkiej Krokwi!

Po wielu miesiącach oczekiwania na rozpoczęcie prac związanych z modernizacją Wielkiej Krokwi, można stwierdzić, iż został poczyniony milowy krok w tej sprawie. Rozstrzygnięto przetarg na częściową modernizację zakopiańskiej skoczni!

Pierwszą część modernizacji skoczni im. Stanisława Marusarza w Zakopanem wykona firma Nowator Sp. z o.o ze Spytkowic. Na ogłoszony przetarg wpłynęły cztery oferty. Zakończenie pierwszego etapu modernizacji powinno odbyć się w grudniu 2016 roku. Pełną treść informacji o rozstrzygnięciu przetargu znajdziecie TUTAJ.

– Podpisy złożymy niezwłocznie po tym, gdy firma wpłaci określoną przepisami kwotę tzw. zabezpieczenia inwestycji, czyli 10 procent kontraktu. Gdy tak się stanie, wykonawca może wchodzić na plac budowy pierwszego etapu. – wyjaśnił Grzegorz Kotowicz, który nadzoruje modernizację Wielkiej Krokwi.

Przypomnijmy, że całościowa modernizacja Wielkiej Krokwi została podzielona na kilka etapów, dzięki czemu nie powinno być zagrożone przeprowadzenie konkursów Pucharu Świata w 2017 roku. Dokładny przebieg pierwszych prac na skoczni przedstawił pod koniec czerwca dyrektor Centralnego Ośrodku Sportu – Cezary Andrzej Jurkiewicz:

Podjęliśmy decyzję o realizacji etapowej modernizacji skoczni. W 2016 roku roku wykonamy rozbieg skoczni z zabudową torów lodowych, oraz urządzeń towarzyszących na najeździe. Takie rozwiązanie, pozwoli nam wykorzystać skocznię w sezonie 2016/2017, a w szczególności na organizację Pucharu Świata w styczniu 2017 roku. Po zmianie profilu rozbiegu, mamy otwartą drogę do uzyskania czasowego certyfikatu dopuszczenia skoczni do użytkowania, co jest ustalone z Ekspertami FIS ds. Budowy Skoczni Narciarskich.


  • Źródło: COS / PAP / informacja własna
  • Foto: Kacper Kolenda

O autorze

Kacper Kolenda