Aktualności

Severin Freund wraca na skocznię!

W styczniu, podczas kwalifikacji do konkursu w Innsbrucku, Severin Freund doznał kontuzji biodra. Od tamtej pory odczuwał ból, co uniemożliwiało pełne zaangażowanie w treningi, a co za tym idzie, osiągnięcie satysfakcjonujących wyników. Z tego powodu 27 kwietnia Niemiec przeszedł operację stawu biodrowego, a teraz powoli zaczyna przygotowania do sezonu zimowego.

Wiara w powrót do formy

Zarówno lekarze ze szpitala w Monachium, w którym została przeprowadzona operacja, jak i trener niemieckiej kadry, byli dobrej myśli. Wszyscy zainteresowani mocno wierzyli, że Freund po przerwie wróci do swojej dawnej formy i będzie walczył o czołowe lokaty na zawodach. Więcej informacji na temat operacji można znaleźć TUTAJ.

Znów na skoczni

Zgodnie z przewidywaniami lekarzy Mistrz Świata z Falun był w stanie oddać swoje pierwsze skoki treningowe po około 5 miesiącach od operacji. Stało się to w minioną środę. 28-latek wydaje się być na dobrej drodze do osiągnięcia jak najlepszej formy na nadchodzący sezon zimowy 2016/2017.

Niemiecki skoczek pozostaje optymistą. W wiadomości opublikowanej na swoim fanpage’u, napisał o powrocie na skocznie:

– Pierwsze skoki w sezonie wykonane! Różniły się one znacznie od tych, które zawsze wykonuję, ale przecież stało się to po 5 miesiącach przerwy! Przede wszystkim jestem bardzo zadowolony, że wszystko poszło dobrze i że nie mam już żadnych problemów. – opowiada o swoich pierwszych skokach Severin Freund.


  • Źródło: fis-ski.com
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Monika Baran