Aktualności

Zawody Pucharu Świata w Niżnym Tagile odwołane!

Skoki-Oberstdorf-12

Na dzisiejszym spotkaniu FIS, które odbyło się w szwajcarskim Zurychu zostało ustalone, iż zawody z cyklu Pucharu Świata w Niżnym Tagile zostaną odwołane. Rywalizacja w Rosji była zaplanowana na 10 i 11 grudnia.

Bezlitosny FIS

Międzynarodowa Federacja Narciarska zadecydowała, że konkursy w Niżnym Tagile nie odbędą się z dwóch powodów. Pierwszym, a zarazem najważniejszym, jest brak zainstalowanych siatek, które miałyby chronić skoczka przed niekontrolowanymi podmuchami wiatru.

Działaczom nie spodobał się również fakt, iż wynagrodzenia pieniężne za starty w roku ubiegłym nie zostały wypłacone zawodnikom na czas. W związku z tym organizatorzy zostali zmuszeni odwołać łącznie cztery konkursy, ponieważ w planie były również skoki kobiet.

FIS zapewnia, że decyzja o ewentualnym przeniesieniu rywalizacji do innego kraju, zapadnie szybko.

Dwaj triumfatorzy PŚ

W poprzednim sezonie na kompleksie skoczni Tramplin Stork w pierwszym konkursie najlepszy okazał się Severin Freund przed Peterem Prevcem oraz Joachimem Hauerem. Drugi dzień rywalizacji padł łupem najstarszego Prevca, który wyprzedził Michaela Hayboecka oraz Johanna Andre Forfanga.

Polacy mogą mówić o zmiennym szczęściu na tym obiekcie. Kamil Stoch w pierwszym konkursie nie awansował do konkursu, a drugiego dnia uplasował się na wysokiej 6. pozycji. Pozostali biało-czerwoni kończyli zmagania w drugiej dziesiątce.


  • Źródło: fis-ski.com
  • Foto: Paulina Ziemiańska

O autorze

Paulina Ziemiańska