Aktualności

MP Wisła: AZS Zakopane I mistrzem Polski

img_2756

Po emocjonujących zawodach indywidualnych, które pewnie wygrał Maciej Kot, nadszedł czas na zmagania drużynowe pomiędzy ośmioma ekipami. Walka o tytuł mistrzów Polski trwała do ostatniego skoku ale ostatecznie ten tytuł wywalczyli członkowie klubu AZS Zakopane I. Drugie miejsce przysłużyło tym razem WSS Wisła I, a podium zamknęła ekipa LKS Klimczok Bystra.

8 ekip na starcie konkursu drużynowego

Mistrzostwa Polski to nie tylko zmagania indywidualne o tytuł mistrza Polski ale także rywalizacja między klubami, do których przynależą skoczkowie reprezentujący nasz kraj.

Na starcie dzisiejszego konkursu zameldowało się aż osiem ekip: TS Wisła Zakopane II, AZS Zakopane II, WSS Wisła II, SSR LZS Sokół Szczyrk, LKS Klimczok Bystra, TS Wisła Zakopane I, WSS Wisła I oraz AZS Zakopane I.

Prowadzenie AZS Zakopane I na półmetku

Krzysztof Miętus, Krzysztof Leja, Andrzej Stękała i Maciej Kot to członkowie klubu AZS Zakopane i to właśnie oni zameldowali się na miejscu lidera po pierwszej serii konkursowej dzisiejszych zmagań na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. Warto wspomnieć, że wspomniany klub nie schodzi z podestu lidera już od dłuższego czasu, ostatni raz wywalczyli złoty medal br. podczas zimowej edycji mistrzostw Polski na tym samym obiekcie. Klub po czterech skokach uzbierał 479,6 pkt.

Na drugim miejscu tuż za AZS Zakopane I zameldowała się ekipa reprezentująca WSS Wisła I w składzie: Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek, Tomasz Pilch i Piotr Żyła. Panowie tracą do liderów 1,5 pkt. (478,1 pkt.) dzięki czemu mają otwartą drogę do walki o złoty medal. Podium na półmetku zamyka TS Wisła Zakopane I (Dawid Jarząbek, Łukasz Rutkowski, Łukasz Bukowski, Klemens Murańka), którzy uzbierali 375 pkt.

Wszystko wskazuje na to, że walka o 3. miejsce w dzisiejszych zawodach będzie rozgrywała się pomiędzy dwoma klubami, a mianowicie TS Wisła Zakopane I oraz LKS Klimczok Bystra, którzy tracą do kolegów 9,3 pkt.

Złoty medal dla AZS Zakopane I

Po dzisiejszym dniu Maciej Kot z pewnością może powiedzieć, że tegoroczne lato było dla niego niezwykle udane. Po wygraniu całej edycji Letniej Grand Prix oraz zdobyciu tytułu mistrza Polski, młodszy brat Jakuba Kota do swojego dorobku medalowego dołożył krążek z najcenniejszego kruszcu. AZS Zakopane I po raz kolejny wywalczyli tytuł mistrzów Polski, pomimo małej przewagi punktowej na półmetku zmagań, członkowie tegoż klubu zdołali utrzymać się na pozycji lidera łącznie uzbierawszy 972,8 pkt.

Skoczkowie klubu WSS Wisła I utrzymali drugą pozycję. Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek, Tomasz Pilch i Piotr Żyła po ośmiu skokach zdobyli łącznie 946,4 pkt.

Zgodnie z przewidywaniami walka o trzecie miejsce toczyła się do samego końca i ostatecznie to nie TS Wisła Zakopane I, lecz LKS Klimczok Bystra stanie na najniższym stopniu podium.

Nieco dalej na 5. miejscu znalazła się ekipa SSR LZS Sokół Szczyrk (Patryk Hutyra, Dawid Krupa, Dominik Kastelik, Krzysztof Biegun), 6. WSS Wisła II (Kacper Juroszek, Szymon Jojko, Artur Kukuła, Bartosz Czyż), 7. AZS Zakopane II (Kacper Stosel, Mateusz Staszel, Wojciech Marusarz, Andrzej Zapotoczny).

Ostatnie miejsce zajęli TS Wisła Zakopane II – Andrzej Szczechowicz, Paweł Chyc, Damian Skupień, Krystian Karpiel.


  • Źródło: informacja własna/PZN
  • Foto: Justyna Gorzkowska

O autorze

Paulina Kukurenda