PŚ Lillehammer: Seria próbna dla Domena Prevca, Stoch czwarty!

Tuż przed paroma minutami zakończyła się seria próbna poprzedzająca kolejny konkurs z cyklu Pucharu Świata, który odbędzie się w norweskim Lillehammer. Zwycięzcą został Domen Prevc, który pokonał rywali skacząc 128 m. Kolejne dwa miejsca zajęli skoczkowie z Norwegii – Andreas Stjernen i Robert Johansson. Kamil Stoch na 4. miejscu.

Domen Prevc zwycięża, Kamil Stoch i Maciej Kot w „10”

Młodszy brat zwycięzcy ubiegłorocznego Pucharu Świata Petera Prevca, Domen Prevc wygrał serię próbną tuż przed kolejnym konkursem Pucharu Świata. Słoweniec ma póki co 16 pkt. przewagi w klasyfikacji generalnej nad Severinem Freundem. Domen Prevc skoczył przed paroma minutami 128 m i wygrał ze swoimi rywalami, uzyskując notę 81,4 pkt. Pozostałe miejsca na podium wywalczyli Norwegowie – Andreas Stjernen (132 m / 76,6 pkt.) i Robert Johansson (131 m / 72,3 pkt.).

Z bardzo dobrej strony zaprezentował się dziś zwycięzca wczorajszych kwalifikacji Kamil Stoch, o którego drżało wiele osób. Polak po wczorajszym znakomitym skoku na odległość 144 m skarżył się na ból w kolanie, jego start w serii próbnej miał dać mu odpowiedź na to, czy zdoła wystartować w konkursie. Kamil Stoch skoczył 128,5 m i zajął ostatecznie 4. miejsce.

Piąte miejsce zajął Czech Lukas Hvala, a szósty był Maciej Kot, który skoczył 124,5 m. Siódmy w serii próbnej był Vojtech Stursa z Czech, ósmy Denis Korniłow, dziewiąty Michael Hayboeck, a najlepszą „10” zamknął Andreas Wellinger.

Pozostałe miejsca Polaków

Prócz wspomnianego Kamila Stocha oraz Macieja Kota, którzy podczas dzisiejszej serii próbnej zdołali uplasować się w czołowej „10”, start w dzisiejszej pierwszej serii konkursowej wywalczyło także pięciu innych biało-czerwonych, którzy postanowili sprawdzić się na obiekcie w Lillehammer.

Piotr Żyła skoczył 122,5 m i uplasował się na 14. miejscu. Niedaleko niego znalazł się Dawid Kubacki, który po dobrym skoku na odległość 121 m zajął ostatecznie 17. miejsce z dorobkiem 57,2 pkt.

W trzeciej „10” znalazł się Stefan Hula, który w serii próbnej skoczył 117,5 m (21. miejsce).

Spośród siedmiu Polaków, którzy dzisiaj wystartują w zawodach Pucharu Świata tylko dwóch nie ma jeszcze punktów w klasyfikacji generalnej. Klemens Murańka uzyskał identyczną odległość jak Stefan Hula, lecz z racji na większą wartość wiatru pod narty, Polak uplasował się na 31. miejscu. Aleksander Zniszczoł dzisiaj także będzie próbował awansować do serii finałowej, jego próbny skok został zmierzony na odległość 112,5 m (37. miejsce).

Warunki na Lysgardsbakken

W porównaniu do wczorajszych warunków atmosferycznych, które towarzyszyły zawodnikom podczas treningów oraz kwalifikacji, dzisiaj wydaje się, że wiatr pozwoli na spokojne rozegranie obu serii konkursowych. Podczas serii próbnej skoczkom towarzyszył wiatr głównie pod wiatry.

Transmisja na żywo i TV

Dzisiejszy konkurs z norweskiego Lillehammer można obejrzeć za pośrednictwem transmisji TV stacji TVP1 oraz Eurosport1. Konkurs rozpocznie się o godzinie 16:00. Umożliwiamy także śledzenie relacji z konkursu poprzez skoki24.pl/live.