PŚ 2016/2017 i Puchar Narodów [klasyfikacje]

planica2268-10

Dzisiejszy dzień zapewne przejdzie do historii skoków narciarskich. Po wczorajszym trzecim miejscu w konkursie drużynowym nasi skoczkowie zapewnili sobie zwycięstwo w Pucharze Narodów, a dziś odebrali cenny laur dla najlepszej drużyny sezonu 2016/2017.

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata

Stefan Kraft dzisiejszym jednoseryjnym konkursem udowodnił, że ten sezon w głównej mierze należał właśnie do niego. Nieprzypadkowo został podwójnym mistrzem świata, triumfatorem Raw Air oraz zdobywcą Kryształowej Kuli. Drugim najlepszym skoczkiem okazał się Kamil Stoch Austriak wyprzedził naszego rodaka o 141  punktów. Ostatnie miejsce na podium przypadło Danielowi Andre Tande, który bardzo dobrze spisywał się w pierwszej części sezonu. Stracił on do lidera aż 464 punktów.

Miejscem tuż za podium zadowolić musiał się Andreas Wellinger, a piątą lokatą – Maciej Kot. Czołową „dziesiątkę” zapełnili jeszcze Domen Prevc, Michael Hayboeck, Markus Eisenblichler, Manuel Fettner oraz Peter Prevc.

Niestety nie zmieścił się tam Piotr Żyła, który  końcowo zajął 11. pozycję (634 pkt.). Pozostali podopieczni Stefana Horngachera, czyli Dawid Kubacki, Jan Ziobro, Stefan Hula, Aleksander Zniszczoł oraz Klemens Murańka znaleźli się kolejno na : 19., 31., 32., 62. i 65 miejscu.

Klasyfikacja generalna Pucharu Narodów

W Pucharze Narodów niezastąpieni okazali się Polacy (5833 pkt.). Wygrali oni dwa z sześciu konkursów drużynowych, a w pozostałych wskakiwali na podium. Na drugim miejscu znaleźli się Austriacy tracąc do nas 247 punktów, a kolejna pozycja przypadła Niemcom (5513 pkt.) Następne lokaty zajęli Norwegowie, Słoweńcy, Japończycy, Czesi, Rosjanie, Francuzi oraz Szwajcarzy.

Klasyfikacja generalna w lotach narciarskich

Również w tej klasyfikacji niepokonany okazał się Stefan Kraft, gromadząc 445 punktów. Dwa pozostałe miejsca na podium przypadły Andreasowi Wellingerowi (333 pkt.) i Kamilowi Stochowi (279 pkt.). Niższe noty posiadali Noriaki Kasai, Peter Prevc, Michael Hayboeck, Markus Eisenbichler, Jurij Tepes, Domen Prevc i Piotr Żyła.

• Źródło: informacja własna / fis-ski.com