Aktualności

Polacy wrócili z Fuerteventury – przegląd social media

Wszyscy skoczkowie po bardzo ciężkim sezonie zasłużyli na chwile relaksu i regeneracji. Jednak nasi zawodnicy nie mieli go zbyt dużo, ponieważ tydzień po ostatnim konkursie w Planicy rozpoczęli już pierwsze zgrupowanie na Wyspach Kanaryjskich. Obóz był zarówno przygotowaniami do przyszłego sezonu olimpijskiego, jak i odpoczynkiem.

Zasłużone wakacje

Fuerteventura leży w słonecznej Hiszpanii. Po zdobytym złotym medalu Mistrzostw Świata w Lahti i wygraniu klasyfikacji Pucharu Narodów biało-czerwoni na miejsce swojego urlopu wybrali właśnie tę wyspę. Zazdrościmy takich widoków, bo zapierają dech w piersiach 🙂

Czas spędzony z rodziną

Skoczkowie po zakończonym sezonie nie mieli zbyt wiele momentów na spędzenie czasu z najbliższymi. Jednak trener Stefan Horngacher pomyślał o wszystkim i zaproponował naszym zawodnikom, aby w podróży towarzystwa dotrzymały im partnerki, bądź małżonki i dzieci.

https://www.instagram.com/p/BS8SEiblZge/

Wspólna wycieczka na Lanzarote

Podczas pobytu kadrowicze znaleźli czas, aby zwiedzić sąsiednią wyspę. Chwilą wytchnienia zajęło się biuro podróży ITAKA, która zorganizowała cały wyjazd.

Nowi „przyjaciele”

Skoczkowie odwiedzili także zoo, gdzie mogli popodziwiać różne gatunki zwierząt jak np. żyrafę czy lemura. Niektórym ta atrakcja naprawdę się spodobała.

Mecze siatkówki zawsze mile widziane

Główną rozgrzewką naszych reprezentantów zazwyczaj jest piłka siatkowa. Na plaży, blisko oceanu i przy palmach gra zapewne była przyjemniejsza.

Treningi nikogo nie ominą

Oczywiście celem każdego zgrupowania jest aktywność fizyczna. Podczas pobytu zawodnicy wykonywali ćwiczenia siłowe z osobno określoną ilością ciężaru. Po pewnym czasie doszły również elementy stabilizacji.


  • Źródło : Instagram/PZN/informacja własna
  • Foto : Paweł Witczak / PZN

O autorze

Natalia Furman