Aktualności

LGP Wisła: Kubacki wygrywa, Kot drugi!

Dawid Kubacki wygrał pierwsze indywidualne zawody Letniej Grand Prix 2017. Reprezentant Polski skokami na odległość 128 i 132,5 m wyprzedził swojego rodaka – Macieja Kota, który był liderem na półmetku, ale ostatecznie zajął drugie miejsce, uzyskując 133 i 127,5 m. Trzecia lokata dla Karla Geigera z Niemiec, który skakał 130 i 128 m. 

W konkursie na skoczni im. Adama Małysza punktowało łącznie 5 skoczków z naszego kraju. Oprócz bohaterów dnia, którymi niewątpliwie byli Dawid Kubacki i Maciej Kot do czołowej „30” wskoczyli także: 5. Stefan Hula, 13. Piotr Żyła i 29. Jakub Wolny. 

Słabszy występ zanotował Kamil Stoch, który został sklasyfikowany na 31. miejscu. – Mam po całym weekendzie mieszane uczucia. Wczoraj oddawałem dobre skoki, z których byłem zadowolony. Byłem częścią drużyny, która wygrała konkurs i było to bardzo pozytywne. Dzisiaj dostałem kopa w tyłek. Traktuję to jako lekcję i dodatkową motywację do jeszcze cięższej pracy – mówił 30-latek. Pełną wypowiedź dwukrotnego mistrza olimpijskiego po zawodach możecie przeczytać TUTAJ

Pełne wyniki w formacie PDF zajdziecie TUTAJ

Kolejnym przystankiem Letniej Grand Prix jest HInterzarten. Zawody w Niemczech odbędą się 29 lipca. 


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Przemysław Krawiec