Aktualności

Skoki 28 grudnia w Oberstdorfie i Engelbergu [program]

Po radosnych Świętach Bożego Narodzenia spędzonych w rodzinnym gronie nadeszła pora na rozpoczęcie rywalizacji w prestiżowym Turnieju Czterech Skoczni. W poniedziałek 28 grudnia skoczkowie wezmą udział w treningach i kwalifikacjach w Oberstdorfie, a walka odbędzie się także w Pucharze Kontynentalnym, który pod koniec grudnia zawitał do szwajcarskiego Engelbergu. 

Pierwszy przystanek TCS – Oberstdorf

15:15 – oficjalny trening

17:15 – kwalifikacje

Program transmisji telewizyjnych z TCS

Lista startowa treningów i kwalifikacji

Schattenbergschanze w Oberstdorfie, autor: CEphoto, Uwe Aranas, lic. CC-BY-SA 3.0

Schattenbergschanze w Oberstdorfie, autor: CEphoto, Uwe Aranas, lic. CC-BY-SA 3.0

Pierwszą areną zmagań najlepszych skoczków świata będzie niemiecki Oberstdorf, gdzie na Schattenbergschanze wystąpi 5 biało-czerwonych (Kamil Stoch, Stefan Hula, Piotr Żyła, Klemens Murańka oraz Maciej Kot). Konkurs rozgrywany w Bawarii zaliczany do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata rozpocznie 64. edycję Turnieju Czterech Skoczni, w którym to sporę szansę na wygraną ma reprezentant Słowenii – Peter Prevc, który wygrał 3 ostatnie konkursy PŚ. Więcej o faworytach zmagań możesz przeczytać TUTAJ.

W poniedziałkowe popołudnie zawodnicy sprawdzą się podczas dwóch serii oficjalnego treningu, a następnie postarają się o dobry występ w kwalifikacjach. Warto wspomnieć, iż TCS rządzi się swoimi prawami. Po zakończonych kwalifikacjach zawodnicy dobierani są w pary. Następnie w konkursie skoczek, który wygrywa rywalizację w danej parze awansuje do serii finałowej, a dodatkowo do finału awansuje 5 szczęśliwych przegranych. Więcej o systemie KO – TUTAJ.

Puchar Kontynentalny w Engelbergu

12:00 – seria próbna

13:00 – konkurs

Nie od dziś wiadomo, ze polskich skoczków stać na bardzo dobre rezultaty. Będą mieli oni okazję powalczyć o miejsce na podium podczas drugiego konkursu rozgrywanego w szwajcarskim Engelbergu. W niedzielę bezkonkurencyjny okazał się Clemens Aigner, który pokonał Dawida Kubackiego oraz Markusa Schiffnera. Już poniedziałek o godzinie 13:00 okazja do rewanżu.


  • Źródło: informacja własna
  • Foto: Aleksandra Bazułka

O autorze

Paulina Kasjaniuk